Zakład recyklingu akumulatorów w Alabamie

Li-Cycle Holdings zbuduje zakład recyklingu akumulatorów litowo-jonowych w Alabamie. Będzie to czwarty komercyjny zakład firmy w Ameryce Północnej i pierwszy w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych.

Firma Li-Cycle Holdings zajmuje się recyklingiem akumulatorów litowo-jonowych. Jej misją jest zrównoważony proces odzyskiwania krytycznych materiałów ze wszystkich typów akumulatorów litowo-jonowych.

Rozwiązując globalny problem związany ze zużytym akumulatorem litowo-jonowym, tworzymy dodatkową dostawę metali o krytycznym znaczeniu, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, zapewniając jednocześnie zrównoważoną przyszłość naszej planety.

li-cycle.com

Potrzeba recyklingu akumulatorów

Jeden ze współzałożycieli Li-Cycle Holdings poinformował w oświadczeniu, że popyt na recykling akumulatorów litowo-jonowych jest wyższy niż oczekiwano. Wraz z powstawaniem nowych fabryk akumulatorów i rosnącym tempem produkcji nowych akumulatorów, rośnie zainteresowanie i potrzeba ich recyklingu. Na tę potrzebę reaguje kanadyjska korporacja Li-Cycle Holdings, która specjalizuje się w tym zakresie.

Plan budowy zakładu recyklingu w Alabamie

Niedawno firma ogłosiła plany budowy czwartego komercyjnego zakładu recyklingu akumulatorów. Obiekt powstanie w mieście Tuscaloosa w stanie Alabama.

Ze względu na strategiczny nacisk na mobilność i moc, zachodnia Alabama jest doskonałą lokalizacją dla zakładu Spoke firmy Li-Cycle.

Danielle Winningham, dyrektor wykonawczy Tuscaloosa County Economic Development Authority

Lokalizacja zakładu znajdzie się w bliskiej odległości od fabryki, w której Mercedes ma produkować pojazdy elektryczne.

Dzięki innowacyjnej technologii i procesowi, Li-Cycle oferuje możliwości, które zaoferują przemysłowi motoryzacyjnemu rozwiązanie tego, co stanie się kwestią o krytycznym znaczeniu.

Ron Davis, prezes Alabama Automotive Manufacturers Association

Nowy zakład recyklingu akumulatorów ma zwiększyć możliwości jakie oferują fabryka w Kingston w prowincji Ontario i Rochester w stanie Nowy Jork. Przy okazji warto dodać, że na zaawansowanym etapie realizacji jest już będący w budowie zakład Gilbert w Arizonie.

Zakład w Tuscaloosa prawdopodobnie rozpocznie działalność przed drugą połową 2022 roku. Jego uruchomienie będzie się wiązało ze stworzeniem początkowo 30 miejsc pracy. Natomiast w perspektywie 3 lat działalności mówi się o 78 miejscach pracy. Wartość inwestycji (grunty, budynki, wyposażenie) oszacowano na 18,7 mln USD.

Ponieważ produkcja pojazdów elektrycznych ma rozpocząć się w Alabamie w 2022 roku, zakład recyklingu Li-Cycle Tuscaloosa sprawi, że Alabama odegra kolejną ważną rolę w cyklu życia akumulatorów zasilających pojazdy elektryczne. (…) Ten projekt dotyczy propozycji zmiany przeznaczenia baterii, która musi być również częścią zrównoważonego rozwiązania oferowanego przez pojazdy elektryczne.

Greg Canfield, sekretarz Departamentu Handlu Alabamy

Zdolność recyklingowa zakładu Li-Cycle w Alabamie

Nasz nowy zakład w Alabamie pozwoli nam sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na recykling akumulatorów litowo-jonowych.

Tim Johnston, współzałożyciel i prezes Li-Cycle

Po ukończeniu budowy nowy zakład będzie miał początkową wydajność do 5000 ton złomu poprodukcyjnego baterii i akumulatorów wycofanych z eksploatacji rocznie. W rezultacie ma to zwiększyć całkowitą zdolność recyklingu firmy Li-Cycle w Ameryce Północnej do 25 000 ton rocznie.

Pierwotnie planowaliśmy uruchomienie trzech komercyjnych zakładów Spoke w Ameryce Północnej w ciągu najbliższych pięciu lat, o całkowitej zdolności recyklingu 20 000 ton rocznie. Jednak zapotrzebowanie na recykling akumulatorów litowo-jonowych nadal przewyższa nasze prognozy (…). Obiekt ten jest niezbędny do wypełnienia luki recyklingowej w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Podobnie jak nasz Arizona Spoke, spodziewamy się, że nowy zakład będzie mógł przetwarzać całe zestawy akumulatorów pojazdów bez demontażu.

Tim Johnston, współzałożyciel i prezes Li-Cycle

Źródła:

Li-Cycle

Energy Storage

Made in Alabama

Business Wire

Alabama NewsCenter

Clean Technica

Charged EVs

Southern Automotive Alliance

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

konferencja e-magazyny.pl

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE