Tajemniczy akumulator Tesli w Teksasie

Tesla podłącza swój tajemniczy akumulator do sieci w Teksasie. Akumulator ma działać na skalę przemysłową i będzie znajdował się poza Houston. Będzie podłączony do tej samej sieci energetycznej, która uległa awarii w wyniku burzy w ostatnim miesiącu.

Dlaczego tajemniczy akumulator?

Elon Musk wkracza na teksański rynek energii, z wcześniej nieujawnioną konstrukcją gigantycznego akumulatora. Producent medialnie sam się nie ujawnia. Mimo to z raportów można wywnioskować, że za budową tego akumulatora stoi Elon Musk i Tesla. Dokładniej, akumulator stawiany jest przez Gambit Energy Storage, spółkę zależną Tesli. Dokumenty publiczne pomogły potwierdzić rolę firmy w projekcie. Wśród nich są zapisy nieruchomości w aktach hrabstwa Brazoria. Pokazują one, że Gambit ma ten sam adres co obiekt Tesli w pobliżu fabryki firmy w Fremont w Kalifornii. Dane wskazywane przez Bloomberga ujawniają też, że zgłoszenie do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wymienia Gambit jako spółkę zależną Tesli. Bloomberg podaje jeszcze, budowa tego mega akumulatora oznacza pierwszą poważną realizację Tesli w „epicentrum amerykańskiej gospodarki energetycznej”. Kierownictwo Tesli nie chciało skomentować tej sprawy.

Informacje o tajemniczym akumulatorze

Według Bloomberga w Teksasie powstanie niedługo tajemniczy duży akumulator magazynujący energię. Celem jego istnienia jest zasilanie sieci energetycznej, która uległa awarii z powodu załamania pogodowego w lutym bieżącego roku. Podczas największych burz zimowych w lutym wielu Teksańczyków straciło dostęp do energii na kilka dni. Jest więc w tym stanie duże zapotrzebowanie na niezawodny system energetyczny. Akumulator powstaje w Angleton, w miejscowości położonej ponad 70 kilometrów na południe od Houston. Jego moc to 100 MW. Według zapowiedzi 100-megawatowy magazyn energii będzie wystarczająco duży, aby móc w letni dzień dostarczać energię elektryczną do około 20 000 domów. Zarejestrowany w Electric Reliability Council of Texas, Gambit rozpocznie działalność w czerwcu 2021 roku.

Ujawnienie tego projektu jest tylko ostatnim z serii nagłówków dotyczących działalności Tesli. Mimo, że Tesla jest znana głównie z pojazdów elektrycznych zasilanych akumulatorami, to zawsze działała szerzej niż tylko jako firma samochodowa. Oficjalnie chwali się misją: „przyspieszenie przejścia świata na zrównoważoną energię”. Jak wiadomo, akumulatory są potrzebne w wielu gałęziach gospodarki a nie tylko w motoryzacji. Tesla posiada więc też duże doświadczenie na rynku energii domowej. Świadczy o tym między innymi akumulator domowy Powerwall zaprezentowany w 2015 roku. To nowatorskie rozwiązanie znalazło zastosowanie w wielu przypadkach. Co więcej, rok później firma zakupiła firmę zajmującą się instalacją paneli słonecznych. Badacze spekulują, że do 2030 roku Tesla Energy może stanowić nawet 30% całkowitych przychodów firmy.

Źródła:

https://www.bloomberg.com/news/features/2021-03-08/tesla-is-plugging-a-secret-mega-battery-into-the-texas-grid

https://www.bloomberg.com/news/features/2021-03-08/tesla-is-plugging-a-secret-mega-battery-into-the-texas-grid?cmpid%3D=socialflow-twitter-energy&utm_content=energy&utm_campaign=socialflow-organic&utm_medium=social&utm_source=twitter

https://www.independent.co.uk/news/world/americas/elon-musk-tesla-texas-battery-grid-b1814270.html

https://finance.yahoo.com/news/tesla-plugging-secret-mega-battery-110025004.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAFZHapeMyYD1Y4zCzlDGBtGkJAfJLNMhl212EJs5a_DjsHNS10TfbmKkQKo8qh44ByW8U00S6MFRdrWJP1SphDaWJsUXm743mIazQVapzE741vQTFcrGBS1956RD4yW50CdF8SDwl7Z-HO7ZVO6knETvnQ6KSJ17h0p3TmcIRA3g

https://www.dailypostusa.com/news/usa/dallas/tesla-to-boost-texas-energy-grid-with-secret-mega-battery-report-says/

https://digg.com/technology/link/tesla-is-plugging-a-secret-mega-battery-into-the-texas-grid-ljOHHvDk2G

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE