SolarEdge uruchamia pierwszą bateryjną wirtualną elektrownię

SolarEdge Technologies – globalny lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych – ogłosił uruchomienie pierwszej wirtualnej elektrowni bateryjnej wspierającej brytyjski system ESO Demand Flexibility Service („DFS”).

Usługa jest dostępna dla tysięcy właścicieli baterii domowych SolarEdge w całej Wielkiej Brytanii. Mogą oni korzystać z zachęt finansowych, wykorzystując zmagazynowaną energię podczas szczytów zapotrzebowania DFS, co zostanie wykorzystane do stabilizacji sieci.

Jak to działa w praktyce?

Właściciele baterii SolarEdge Home w Wielkiej Brytanii mogą uczestniczyć w usłudze Demand Flexibility Service, aby pomóc w stabilizacji sieci i uzyskać zachęty finansowe, wykorzystując zmagazynowaną energię baterii podczas wcześniej zaplanowanych „zdarzeń szczytowego zapotrzebowania”.

sieć

W ramach DFS, dostawcy energii proszą klientów uczestniczących w programie o zmniejszenie zużycia energii elektrycznej podczas zaplanowanych wcześniej zdarzeń.

Jakie są korzyści z posiadania baterii SolarEdge Home Battery?

Właściciele baterii SolarEdge Home Battery będą mogli płynnie minimalizować zużycie energii elektrycznej w sieci podczas każdego zdarzenia i zdobywać zachęty finansowe poprzez wykorzystanie zmagazynowanej energii z baterii. Dodatkowo, właściciele baterii z licznikiem eksportowym mogą uzyskać jeszcze wyższe zachęty finansowe, eksportując nadmiar energii z baterii z powrotem do sieci. Meir Adest, Co-Founder i Chief Product Officer w SolarEdge Technologies, skomentował to następująco:

JEST TO DOSKONAŁY PRZYKŁAD TRANSFORMACYJNEGO WPŁYWU, JAKI MOŻE MIEĆ PRZECHOWYWANIE BATERII W PRZYSZŁEJ STABILIZACJI SIECI I JAK WŁAŚCICIELE DOMÓW MOGĄ ODEGRAĆ SWOJĄ ROLĘ.

Meir Adest, Co-Founder i Chief Product Officer w SolarEdge Technologies

Innowacyjna technologia SolarEdge automatycznie optymalizuje ładowanie i rozładowywanie baterii podczas każdego zdarzenia, maksymalizując korzyści dla właścicieli domów, jednocześnie pomagając w stabilizacji sieci. Meir Adest powiedział:

SolarEdge poświęca się poprawie sposobów wytwarzania, przechowywania i zużywania energii i wierzymy, że postępy w technologiach słonecznych i magazynowych są kluczem do odblokowania wartości zarówno na poziomie lokalnym, jak i sieciowym. Nasza innowacyjna technologia upraszcza udział w programach odpowiedzi na popyt w sposób, który jest inteligentniejszy, bardziej intuicyjny i bardziej opłacalny dla właścicieli systemów.

Meir Adest, Co-Founder i Chief Product Officer w SolarEdge Technologies

Z kolei Michał Marona, Country Manager w SolarEdge Poland, dodał:

Wirtualne elektrownie to kolejny krok sektora energetycznego, także w Polsce. Wirtualne elektrownie agregują i kontrolują energię w chmurze, tworząc nową gospodarkę współdzieloną, w której konsumenci stają się aktywnymi uczestnikami rynku czystej energii elektrycznej. Sieć rozproszonych zasobów energii domowej, połączonych i zarządzanych zdalnie, to korzyść nie tylko dla użytkowników i sieci energetycznej, ale także ważne rozwiązanie na drodze do dekarbonizacji.

Michał Marona, Country Manager w SolarEdge Poland

sieć

SolarEdge znajduje się na liście zatwierdzonych dostawców uczestniczących w usłudze ESO Demand Flexibility Service, tutaj.

O SolarEdge

SolarEdge jest światowym liderem w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych. Wykorzystując światowej klasy możliwości inżynieryjne i koncentrując się na innowacjach, SolarEdge tworzy inteligentne rozwiązania energetyczne, które zasilają nasze życie i napędzają przyszły postęp. SolarEdge opracował inteligentny falownik, który zmienił sposób pozyskiwania i zarządzania energią w systemach fotowoltaicznych (PV). Falownik SolarEdge z optymalizacją mocy DC dąży do maksymalizacji wytwarzania energii przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii produkowanej przez system PV. Kontynuując postęp w dziedzinie inteligentnej energii,  SolarEdge adresuje kompletny zestaw rozwiązań w zakresie PV, magazynowania energii, ładowania EV i usług sieciowych dla różnych segmentów rynku energetycznego.

Więcej informacji o SolarEdge jest dostępnych pod adresem solaredge.com

Źródło: Informacja prasowa, SolarEdge

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE