Pozbud uruchomi produkcję baterii

Spółki Pozbud, Durapower i Elmodis zawarły porozumienie w celu wspólnego uruchomienia produkcji baterii litowo-jonowych i kontenerowych systemów magazynowania energii. Fabryka powstanie w Polsce, a produkty będą sprzedawane na terenie UE.

21 września bieżącego roku poznańska spółka Pozbud zawarła porozumienie z singapurską firmą Durapower Holdings i krakowską firmą Elmodis. Taką informację zamieszczono 22 września na stronie internetowej firmy Pozbud.

Główne założenia dotyczące porozumienia

Celem umowy jest współpraca mająca na celu uruchomienie w Polsce zakładu produkującego baterie litowo-jonowe i kontenerowe systemy magazynowania energii. Zgodnie z ogłoszeniem, podjęcie takiego przedsięwzięcia będzie miało pozytywny wpływ na rozwój polskiej spółki w segmencie odnawialnych źródeł energii. Co więcej, zarząd Pozbud zaznacza, że jest to element realizacji strategii spółki.

Według wstępnych założeń produkcja ma ruszyć w ciągu dwóch lat. Natomiast powstałe po uruchomieniu produkcji produkty znajdą zastosowanie w przedsiębiorstwach energetycznych oraz elektrowniach fotowoltaicznych i wiatrowych znajdujących się na terenie Unii Europejskiej.

Powołanie spółki celowej

W celu spełnienia wspólnych postanowień, strony umowy postanowiły powołać spółkę celową, która zajmie się kompleksową organizacją produkcji. Przede wszystkim rola spółki celowej będzie się sprowadzać do przygotowania lokalizacji fabryki, zabezpieczenia formalno-prawnego inwestycji, organizacji procesów produkcyjno-montażowych, a także do przygotowania i organizacji dystrybucji oraz promocji produktów.

Rola firm w projekcie

Zgodnie z porozumieniem, odpowiedzialność i zaangażowanie firmy Durapower dotyczy udzielenia know-how odnośnie produkcji litowo-jonowych modułów i kompletnych pakietów, do których zaliczamy m.in. systemy zarządzania bateriami. Z kolei firma Elmodis, jako podmiot skoncentrowany na rynku tzw. przemysłowego internetu rzeczy, dostarczać ma w ramach współpracy dedykowane rozwiązania przeznaczone zarówno do sterowania, jak i optymalizacji magazynowania energii.

Wszelkie uzgodnione w toku realizacji porozumienia zasady współpracy mają być opisane w odrębnej umowie. Więcej informacji na temat zawarcia porozumienia znajduje się tutaj.

Źródła:

Pozbud

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE