Nowy kampus Northvolt Labs w Szwecji

Dzisiaj Northvolt ogłosił, że planuje stworzyć wiodący kampus rozwoju technologii bateryjnej w Europie.

Nowy kampus powstanie przez rozbudowanie istniejącego zakładu produkcyjnego Northvolt Labs. Kluczowe obiekty będą obejmowały centrum badań i rozwoju materiałów oraz ogniw, platformę do industrializacji, rozwoju systemów bateryjnych oraz recyklingu. Dzięki łącznej inwestycji wynoszącej 750 mln dolarów kampus ma zapewnić klientom dostęp do zestawu narzędzi obejmującego pełne spektrum działań w łańcuchu wartości związanych z projektowaniem, rozwojem i cyklem życia akumulatorów litowo-jonowych – od materiałów i projektowania ogniw do systemy akumulatorów i recykling.

Całościowo Northvolt Labs stworzy unikalny ekosystem katalizujący szybki postęp europejskiej branży bateryjnej i doprowadzi do zatrudnienia 1000 osób.

Przejście na elektryczne rozwiązania akumulatorowe nabiera dziś nieodwracalnego rozpędu. Northvolt Labs jest rozbudowywany by skorzystać z tego trendu i przyspieszyć rozwój jeszcze bezpieczniejszych, bardziej zrównoważonych rozwiązań bateryjnych. Wierzymy, że zakładając kampus otoczony całościową infrastrukturą, na którym mogą działać podmioty przemysłowe możemy stworzyć niezbędne podstawy, aby Europa stała się wiodącym regionem dla technologii będącej w centrum wyścigu o dekarbonizację.

Peter Carlsson, CEO i współzałożyciel Northvolt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

konferencja e-magazyny.pl

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE