Jaki wpływ na otoczenie miał zwrot Facebooka ku OZE?

Nowe badanie dla Facebooka, przeprowadzone przez RTI International, pokazuje, że projekty energii odnawialnej wspierające amerykańskie biura i centra danych Facebooka wnoszą duży wkład w lokalne gospodarki.

Od zeszłego roku energochłonne centra danych Facebooka są w całości zasilane energią odnawialną. Dodatkowo firma zobowiązuje się do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2030 roku. Facebook jest na dobrej drodze do spełnienia tego zobowiązania. Tak wynika z najnowszego badania wpływu wykorzystania przez firmę odnawialnych źródeł energii w Stanach Zjednoczonych. Facebook zlecił przeprowadzenie tego badania firmie RTI International, która jest niezależnym instytutem badawczym non-profit.

Zmiana klimatu to kryzys, z którym będziemy w stanie poradzić sobie tylko wtedy, gdy wszyscy będziemy współpracować na skalę globalną. Facebook będzie zaangażowany w odgrywanie swojej roli, pomagając inspirować prawdziwe działania w naszej społeczności. Podejmujemy kroki w celu zmniejszenia naszych emisji i wyznaczamy cel osiągnięcia zera netto w łańcuchu wartości naszej firmy do 2030 roku.

Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Facebooka
Energia całkowita i energia z OZE wykorzystywana przez Facebooka u USA
Źródło: Baxtel

Wpływ wykorzystania OZE przez Facebooka

Według przeprowadzonej analizy, Facebook dokonał olbrzymiego wkładu w realizację postawionych celów, składając zamówienia na energię odnawialną. Umowy, które dotychczas zawarto, umożliwiły realizację projektów z udziałem odnawialnych źródeł energii na skalę przemysłową aż w 18 stanach. Były to głównie projekty słoneczne i wiatrowe. Dzięki nim w amerykańskiej sieci przybyło 5763 MW czystej energii elektrycznej.

Ekonomiczny wpływ OZE w Facebooku

Jesteśmy dumni, że nasze zaangażowanie w energię odnawialną przyniosło dodatkowe inwestycje i korzyści dla społeczności w USA. (…) energia odnawialna jest nie tylko dobra dla środowiska, ale także stwarza możliwości dla firm, ludzi i społeczności.

Urvi Parekh, szef działu energii odnawialnej na Facebooku Tweet

Realizowane projekty z udziałem OZE mają odzwierciedlenie w finansach. Według raportu mają one spowodować u amerykańskich dostawców energii odnawialnej około 3,1 mld dolarów nakładów inwestycyjnych na rozwój. To z kolei spowoduje dalsze skutki o charakterze ekonomicznym, które ukażą się w trakcie budowy i instalacji nowych systemów. Jednocześnie projekty te będą powodem bieżących korzyści z rocznych operacji i konserwacji przeprowadzanych na miejscu. Ponadto realizacja zaplanowanych projektów w latach 2014-2022 projekty zapewni ponad 40 tys. miejsc pracy oraz 4,2 miliarda dolarów PKB w całej amerykańskiej gospodarce.

Facebook stworzył model rozwoju opartego na czystej energii poprzez swoje inwestycje i partnerstwa z lokalnymi interesariuszami w ciągu ostatniej dekady. Wpływ firmy można dostrzec zarówno w wynikach ekonomicznych, takich jak miejsca pracy związane z odnawialnymi źródłami wspieranymi przez Facebooka, jak i poprzez zmianę dostępności energii odnawialnej w regionach w całym kraju.

Sara VanLear, dyrektor projektu w RTI, która nadzorowała projekt

Podsumowując, omawiany raport pokazuje, że zobowiązania Facebooka w zakresie OZE mają realny pozytywny wpływ na gospodarkę amerykańską. Co więcej, opisane działania korporacji pozwalają zwiększyć wydajność energii odnawialnej w Stanach Zjednoczonych.

h

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE