GE zbuduje hybrydowy system magazynowania energii w Nowym Jorku

Firma GE Renewable Energy planuje zbudować największy hybrydowy system magazynowania energii słonecznej w Nowym Jorku. Projekt obejmuje 123 MWh energii.

Dostawca rozwiązań do magazynowania energii Convergent Energy + Power wybrał GE Renewable Energy jako realizatora zintegrowanego falownika słonecznego i pakietu akumulatorów. Instalacja tych urządzeń przyczyni się do realizacji nowego projektu, który polega na utworzeniu hybrydowego systemu magazynowania energii o mocy 123 MWh.

Idea tworzenia hybrydowych systemów energetycznych skupia się przede wszystkim na projektowaniu i optymalizacji rozwiązań na poziomie zakładu. Do tego celu wykorzystuje się nowoczesne technologie, w których specjalizuje się firma GE Renewable Energy. Nie dziwi więc fakt wyboru właśnie tej firmy. Zawarta między Convergent Energy + Power a GE Renewable Energy umowa obejmuje dokładnie trzy lokalizacje w stanie Nowy Jork. Łącznie instalacje będą największym hybrydowym systemem produkującym i magazynującym energię słoneczną w Nowym Jorku, utworzonym przez jednego właściciela. Planuje się, że system będzie miał 123 MWh energii, co wystarczy do zasilania równowartości 5400 domów w Stanach Zjednoczonych.

Budowa nowego systemu hybrydowego już się rozpoczęła. Zgodnie z zapowiedziami niedługo ma wejść do komercyjnej eksploatacji – prawdopodobnie już w lecie 2021 roku.

sposób działania hybrydowego magazynu energii
Ilustracja pokazująca, jak hybrydowy system magazynowania energii słonecznej będzie działał w Nowym Jorku Fot. GE, za Getty Images

Korzyści z rozwiązania i gwarancje

Firma GE Renewable Energy wyjaśnia, że system będzie korzystał z bezpośredniej konfiguracji ze sprzężeniem DC, z pojedynczym falownikiem i pojedynczym punktem połączenia. W tym momencie warto dodać, że pojedynczy punkt połączenia będzie współdzielony przez panel słoneczny i akumulator. Falowniki przekształcą prąd stały generowany przez panele słoneczne i przechowywany w akumulatorach na prąd przemienny, którego używają ludzie. Producent zapewnia, że dzięki takiej konfiguracji ogólna wydajność energetyczna systemu hybrydowego ulegnie zdecydowanej poprawie. Ponadto korzyści obejmują niższe koszty operacyjne. Oprócz tego będzie lepsza integracja z siecią energetyczną, która zapewni bardziej przewidywalne dostawy energii. W rezultacie cały system stanie się dużo bardziej niezawodny.

Według GE Renewable Energy takie połączenie technologii solarnej z magazynowaniem energii pomoże Nowemu Jorkowi sprostać wymaganiom wynikającym ze zwiększonego popytu w godzinach szczytu. W ten sposób energia odnawialna będzie mogła być dostarczana do sieci w najbardziej strategicznych momentach. Nowojorczycy będą mieli do niej łatwiejszy dostęp. Jednocześnie możliwość wykorzystania magazynowanej energii słonecznej pomoże państwu zmniejszyć zależność od konwencjonalnych elektrowni. Nie ulega wątpliwości, że taka kombinacja wspiera realizację celów w zakresie czystej energii w stanie Nowy Jork.

Na koniec trzeba zaznaczyć, że firma GE Renewable Energy zobowiązała się do regularnego serwisowania sprzętu na podstawie kontraktu. Umowa obejmuje okres dwudziestu lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

konferencja e-magazyny.pl

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE