31 mln dolarów dla kalifornijskiego projektu długoterminowego przechowywania energii

Budżet stanu Kalifornia na lata 2022-2023 uwzględnia wsparcie w wysokości 380 mln USD na realizację projektów długoterminowego magazynowania energii. Pierwsza dotacja z pakietu tych środków wynosi 31 mln USD i trafi na realizację projektu, który łączy w sobie baterie wanadowe i cynkowe, hybrydowe.

Dla kogo 31 mln USD?

Fundusze trafią do firmy Indian Energy LLC, a skorzystają na tym mieszkańcy południowej części Kalifornii. Decyzję o dofinansowaniu kilka tygodni temu ogłosił podmiot Invinity Energy Systems. Dzięki środkom finansowym w wysokości 31 mln USD możliwa będzie realizacja projektu z systemem magazynowania energii o długim czasie działania. Jak zostało wspomniane na początku, 31 mln USD to pierwsza pula pieniędzy z większej sumy, jaką Kalifornia ma zamiar przeznaczyć na inwestycje w długoterminowe magazyny energii.

Główny cel projektu

Instalacja, która powstanie, budowana jest w celu wzmocnienia kalifornijskiej sieci energetycznej. Ma ona zapewnić zasilanie awaryjne na wypadek nagłej sytuacji, co ma znaczenie dla podmiotów i mieszkańców z terenu południowej części Kalifornii. Dzięki temu w przypadku awarii sieci, krytyczne systemy w okolicy będą nadal zasilane. Zatem ich praca nie ustanie, ale zostanie podtrzymana.

Szczegóły dotyczące projektu

Planowana łączna pojemność to 60 MWh. Natomiast lokalizacja inwestycji to: Viejas Resort & Casino w pobliżu San Diego w Kalifornii. System ma mieć formę hybrydową, modułową. Będzie to kombinacja różnych typów baterii. W skład tego systemu do długoterminowego przechowywania energii wejdą przede wszystkim:

  • wanadowe baterie przepływowe od Invinity Energy Systems, VS3 w ilości 44 szt.,
  • baterie hybrydowe cynkowe z katodą.

Oprócz tego wspomina się o rozproszonych zasobach słonecznych. Firma Invinity Energy Systems zapowiada, że dostarczy pierwsze baterie do obiektu w I półroczu 2023 r.

Źródła:

California funds hybrid battery storage project in first grant from US$380 million long duration package, energy-storage.news

California’s 2022-2023 budget includes US$380m to support long-duration energy storage projects, energy-storage.news

CEC Grants Long-Duration Storage Project $31M, rtoinsider.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE