Elocity rozpoczyna współpracę z GTC

Firmy wyznaczają nowe standardy dostępu do elektromobilności w branży deweloperskiej

Elocity wspiera kolejne branże w dostępie do elektromobilności. Tym razem partnerem spółki została Grupa GTC, jeden z wiodących inwestorów i deweloperów, działających na rynku nieruchomości, koncentrującym się na Polsce i stolicach krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki tej współpracy, w budynkach zarządzanych przez GTC pojawią się stacje ładowania aut elektrycznych wyposażone w oprogramowanie Elocity.

Grupa GTC działa w kilku miastach w Polsce oraz w Budpeszcie, Belgradzie, Zagrzebiu, Sofii i Bukareszcie. Dla zarządu spółki niezwykle istotne jest prowadzenie biznesu w sposób odpowiedzialny i uwzględniający Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W czerwcu 2022 r. GTC stało się partnerem strategicznym WWF Polska, by jeszcze aktywniej edukować swoich pracowników, inwestorów, partnerów biznesowych i lokalne społeczności w kwestii ochrony środowiska naturalnego.

Jako jedyna firma z sektora nieruchomości w Polsce zostaliśmy wyróżnieni w konkursie za najlepszy raport roczny, dotyczący zrównoważonego rozwoju w swojej branży – mówi Seweryna Afanasjew, Head of Asset Management w GTC. – Otrzymaliśmy srebrną nagrodę EPRA Sustainability Best Practices, a nasze kompleksowe rozwiązania energo- i wodooszczędne wdrażane we wszystkich, istniejących i planowanych budynkach, są bardzo wysoko oceniane na rynku. Zależy nam na komforcie i łatwości korzystania z naszych budynków, więc ułatwianie naszym klientom dostępu do stacji ładowania jest dla nas swego rodzaju oczywistością. Zwłaszcza w kontekście unijnych ograniczeń, dotyczących sprzedaży aut spalinowych od 2035 roku – dodaje Afanasjew.

Fot. Aeropark Business Centre, GTC
Fot. Aeropark Business Centre, GTC

Stacje ładowania Elocity we wszystkich budynkach Grupy GTC

Podejście GTC do tematu ochrony środowiska naturalnego wyznacza nowe standardy dla deweloperów i zarządców nieruchomości. Aż 88% budynków Grupy posiada certyfikaty środowiskowe, a we wszystkich biurowcach w Polsce firma używa zielonej energii.

Od dawna zachęcamy naszych klientów i najemców do korzystania z alternatywnych form transportu, takich jak hulajnogi czy rowery elektryczne – wyjaśnia Miłosz Tokarz, Asset Manager w GTC. – Wychodząc naprzeciw postawom ekologicznym, rozbudowujemy m.in. infrastrukturę dla rowerzystów. W naszych budynkach uruchamiamy punkty z kompleksowym zapleczem sanitarnym. Instalowanie stacji do ładowania aut elektrycznych to nasza inicjatywa, ale coraz częściej pytają nas o to najemcy. Zwłaszcza ci nastawieni na zeroemisyjną flotę, którzy szukając dla siebie budynku, oczekują również odpowiedniego zaplecza technicznego do jej ładowania. Dlatego postawiliśmy na współpracę z Elocity – podsumowuje Tokarz.

Jak podkreślają nasi rozmówcy, o wyborze dostawcy oprogramowania zadecydowała już istniejąca infrastruktura Elocity, doświadczenie i know-how firmy oraz możliwość dostosowania aplikacji mobilnej do szerokich planów Grupy GTC. Docelowo firma chce bowiem połączyć ją z własnym oprogramowaniem, ułatwiającym korzystanie z budynków.

Niewiele firm z branży deweloperskiej kładzie tak duży nacisk na gospodarkę cyrkularną obiektów i zdaje sobie sprawę, że posiadanie stacji ładowania w obrębie nieruchomości już za chwilę będzie po prostu koniecznością – zaznacza Michał Baranowski, CEO Elocity. – Tym bardziej doceniamy rangę współpracy z GTC oraz możliwość współtworzenia nowych norm dla deweloperów. Dzięki elastyczności naszego modelu biznesowego i oferowanego oprogramowania będziemy mogli dostosować je do indywidualnych potrzeb i na bieżąco modyfikować wraz ze zmieniającymi się realiami branży – wyjaśnia Baranowski.

Fot. Aeropark Business Centre, GTC

Aplikacja do zarządzania ładowaniem aut elektrycznych szyta na miarę klienta

W ramach współpracy Elocity zapewnia GTC oprogramowanie dostosowane do niestandardowych potrzeb klienta, a także dostawę i montaż stacji ładowania we wskazanych przez partnera lokalizacjach.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jakie są realia pracy zarządców nieruchomości oraz deweloperów – zapewnia Michał Baranowski. – Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, nie tylko rozszerzamy obszar naszych standardowych działań, ale także dopasowujemy oprogramowanie stacji do wymagań i planów klientów. Jesteśmy bardzo otwarci na nowe rozwiązania i modyfikacje, które możemy wprowadzić do naszej aplikacji dzięki jej unikatowej budowie. Zachęcamy firmy z branży deweloperskiej do konsultowania i zgłaszania pomysłów, wychodzących poza standardowy zakres działań związanych z elektromobilnością – dodaje.

Kontakt dla firm zainteresowanych współpracą: sprzedaz@elo.city

O Elocity

Elocity to polska spółka technologiczna, typu EMP – electromobility provider, dostarczająca operatorom kompletne rozwiązanie zarządzania publicznymi i prywatnymi sieciami stacji ładowania samochodów elektrycznych. Elocity oferuje pomoc w wyborze i zakupie stacji ładowania, wraz z montażem i systemem zarządzania Elocity, a także pełne wsparcie po instalacyjne. Partnerzy Elocity mogą oferować komercyjne usługi ładowania na swoich stacjach dla kierowców poprzez własną aplikacje oraz aplikacje Elocity, w której jest już dostępnych ponad 200 stacji ładownia wszystkich partnerów, co zapewnia najwyższy komfort kierowcom przy zachowaniu najlepszych cen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE