Caterpillar zaprezentował pierwszy duży elektryczny pojazd górniczy

W tym tygodniu Caterpillar Inc. poinformował o udanym teście pierwszego elektrycznego pojazdu górniczego 793. Podczas prezentacji mówiono również o znacznych inwestycjach mających na celu przekształcenie ich ośrodka doświadczalnego w Arizonie w zrównoważoną „kopalnię przyszłości”, w której testowane będą nowoczesne urządzenia zanim trafią do klientów.

Program Caterpillar Early Learner

Caterpillar zakończył prace nad pierwszym akumulatorowo-elektrycznym prototypem 793 przy wsparciu kluczowych klientów z branży górniczej uczestniczących w programie Caterpillar Early Learner. Wśród uczestników programu posiadających ostateczne umowy dotyczące elektryfikacji są firmy BHP, Freeport-McMoRan, Newmont Corporation, Rio Tinto i Teck Resources Limited.

Nasz globalny zespół zebrał się, by zaprojektować tę ciężarówkę akumulatorową w przyspieszonym tempie, aby pomóc naszym klientom w wypełnieniu ich zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ta prezentacja jest znaczącym kamieniem milowym i jesteśmy podekscytowani, że w najbliższej przyszłości te pojazdy trafią do pracy u klientów na całym świecie.

Denise Johnson, prezes Resource Industries Group w Caterpillar

Denise Johnson, prezes Resource Industries Group w Caterpillar
Denise Johnson, prezes Resource Industries Group w Caterpillar

Program Early Learner rozpoczął się w 2021 roku i skupia się na przyspieszeniu rozwoju i testowaniu akumulatorowych pojazdów elektrycznych Caterpillar u uczestniczących w nim klientów. Takie podejście wspiera indywidualne zobowiązania, jakie każdy uczestnik programu Early Learner podjął w celu ograniczenia a docelowo wyeliminowania emisji gazów cieplarnianych w swojej działalności. Głównym celem programu jest ściślejsza współpraca Caterpillar z klientami w miarę, jak branża przechodzi transformację energetyczną.

Klienci programu Early Learner spotkali się, aby zobaczyć na żywo prezentację prototypu pojazdu Caterpillar 793 na siedmiokilometrowej trasie (4,3 mili). W trakcie testu Caterpillar monitorował ponad 1100 kanałów danych, zbierając 110 000 sygnałów na sekundę, aby zweryfikować możliwości symulacji i modelowania inżynieryjnego. W pełni załadowana do swojej pojemności znamionowej ciężarówka osiągnęła maksymalną prędkość 60 km/h (37,3 mph). Załadowana ciężarówka przejechała jeden kilometr (0,62 mili) pod górę o nachyleniu 10% z prędkością 12 km/h (7,5 mph). Ciężarówka przejechała również jeden kilometr (0,62 mili) po wzniesieniu o nachyleniu 10%, przechwytując energię, która normalnie zostałaby utracona jako cieplna i odzyskując ją do akumulatora. Po zakończeniu całego przejazdu ciężarówka zachowała wystarczającą ilość energii w akumulatorze, aby wykonać kolejne pełne cykle.

Kopalnia przyszłości

Prototyp ciężarówki został zbudowany na należącym do Caterpillar kompleksie Tucson Proving Ground zlokalizowanym w Green Valley w Arizonie. W ramach wspierania transformacji energetycznej Caterpillar inwestuje w przekształcenie tego ośrodka w działającą, zrównoważoną „kopalnię przyszłości”, instalując i wykorzystując różne odnawialne źródła energii. Celem jest wdrożenie tych samych zrównoważonych rozwiązań, które firmy górnicze będą stosować we własnych zakładach, aby z pierwszej ręki dowiedzieć się, co jest potrzebne do prowadzenia zelektryfikowanego kopalnianego obiektu i skutecznego wspierania klientów w procesie zmian.

Transformacja Tucson Proving Ground pozwala Caterpillarowi zademonstrować nasze zobowiązania w zakresie transformacji energetycznej i służyć jako silniejszy doradca dla klientów, gdy będziemy wspólnie nawigować przez te zmiany. Wiemy, że osiągnięcie przez kopalnie celów związanych z redukcją emisji dwutlenku węgla będzie wymagało zintegrowanego rozwiązania na poziomie zakładu, a my jesteśmy tu po to, aby pomóc, gdy będą one na nowo definiować sposób, w jaki wydobywają surowce dla przyszłych pokoleń.

Denise Johnson, prezes Resource Industries Group w Caterpillar

W ramach transformacji zakładu firma zainstaluje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii zrównoważonego rozwoju, w tym produkcję ekologicznego wodoru, wytwarzanie energii z silników tłokowych na gaz ziemny i z wykorzystaniem 100% wodoru, wytwarzanie energii z ogniw paliwowych oraz rozbudowane systemy magazynowania energii. Zakład będzie również wykorzystywał różne odnawialne źródła energii, w tym wiatr, energię słoneczną i wodór, zdolne do zasilania zakładu i jego produktów w miarę ich elektryfikacji. Transformacja obiektu posłuży również jako platforma edukacyjna do optymalizacji ładowania pojazdów i integracji zarządzania energią.

O Caterpillar

Ze sprzedażą w 2021 r. i przychodami w wysokości 51,0 mld USD Caterpillar Inc. jest wiodącym na świecie producentem sprzętu budowlanego i górniczego, silników wysokoprężnych i na gaz ziemny do pojazdów pozadrogowych, przemysłowych turbin gazowych i lokomotyw spalinowo-elektrycznych. Od prawie 100 lat pomaga klientom budować lepszy, bardziej zrównoważony świat i angażuje się w działania na rzecz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla w przyszłości. Dzięki innowacyjnym produktom i usługom, wspieranym przez rozbudowaną globalną sieć dealerską, zapewniamy wyjątkową jakość. Caterpillar prowadzi działalność na wszystkich kontynentach działając głównie w trzech podstawowych segmentach: Construction Industries, Resource Industries i Energy & Transportation oraz zapewniając finansowanie i powiązane usługi w ramach segmentu Financial Products.

Źródło: komunikat prasowy Caterpillar

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE