13 nowych fabryk akumulatorów powstanie w USA

Jak wiadomo, w Stanach Zjednoczonych z powodzeniem działają różne zakłady wspierające rozwój elektromobilności, w tym fabryki akumulatorów. Ale oprócz istniejących obiektów, w planach jest budowa kolejnych zakładów podobnego typu.

Ogłoszono, że w ciągu najbliższych pięciu lat w Stanach Zjednoczonych rozpocznie działalność aż 13 nowych fabryk akumulatorów. Mają one służyć do produkcji akumulatorów do pojazdów elektrycznych. Zgodnie z intencją inwestorów, wytworzone tam produkty mają w przyszłości wesprzeć silnie rozwijający się rynek. Tym samym umożliwią one pokrycie zapotrzebowania na akumulatory w nadchodzących latach.

Spośród wszystkich planowanych fabryk akumulatorów osiem to wspólne przedsięwzięcia producentów samochodów i producentów akumulatorów. Jak wynika z analizy, wiele z nowych fabryk akumulatorów powstanie na południowym wschodzie lub środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych.

Dołączona do tego artykułu grafika przedstawia nazwy nowych fabryk akumulatorów. Ogłoszenie ich wszystkich nastąpiło nie później niż 25 października 2021 roku. Druga kolumna w tabeli informuje o planowanej lokalizacji danego obiektu. Natomiast trzecia kolumna zawiera planowaną datę otwarcia/uruchomienia konkretnego zakładu akumulatorów. Przy czym w niektórych przypadkach lokalizacja lub data nie są jeszcze znane. W takiej sytuacji w odpowiednim miejscu w tabeli widnieje napis: do ustalenia. Przedstawione informacje pochodzą z amerykańskiej strony rządowej, dokładniej z Departamentu Energii USA.

Źródła:

FOTW #1217, December 20, 2021: Thirteen New Electric Vehicle Battery Plants Are Planned in the U.S. Within the Next Five Years | Department of Energy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

konferencja e-magazyny.pl

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE