II edycja konferencji „Kobiety Rakiety” na krakowskiej AGH – czyli jak siostrzeństwo absolwentek wspiera studentki na drodze zawodowej w branżach STEM

Mimo wielu wysiłków i działań na rzecz równości w miejscu pracy, kobiety wciąż mierzą się z wieloma barierami, u podłoża których leży płeć. Według Eurostatu tylko 17% osób pracujących na stanowiskach STEM (akronim od angielskich słów: nauka, technologia, inżynieria i matematyka), w Europie to kobiety. Zapotrzebowanie na specjalistów w tych dziadzinach jest większe niż kiedykolwiek, jednak nadal funkcjonują tam mechanizmy ograniczające kobiety w osiąganiu ich celów i sukcesów zawodowych.

W ramach działalności Fundacji F2F już po raz drugi odbędzie się konferencja „Kobiety Rakiety”, wieńcząca trzecia edycje programu mentoringowego. W tegorocznym programie wzięły udział studentki wszystkich wydziałów Akademii Górniczo Hutniczej oraz Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Rosnąca z roku na rok liczba uczestniczek programu, utwierdza w przekonaniu jak bardzo potrzebne są takie działania. Rożnie również liczba firm współpracujących z fundacją i wspierających jej działania.

Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca na auli krakowskiej AGH, która jest Strategicznym Partnerem programu. Podczas konferencji odbędzie się panel dyskusyjny, którego tematem przewodnim będzie budowanie pewności siebie. Gościem specjalnym będzie Michał Kanarkiewicz mówca inspiracyjny, trener biznesu i mistrz szachowy. W drugiej części wydarzenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w specjalnych sesjach speed mentoringu.

O NAS

Mentoring Female2Female (F2F) to międzynarodowa fundacja, której misją jest niwelowanie różnic pomiędzy płciami w dyscyplinach ścisłych (naukowych, technicznych, inżynierskich i matematycznych), pomagamy młodym kobietom na początku ich kariery zawodowej, wspierając cele zrównoważonego rozwoju United Nations.

„Tworząc MentoringF2F, chciałam zebrać zespół inspirujących kobiet, które będą wspierały studentki do rozwoju i sięgania po to co wydawać może się im nieosiągalne. Ja sama nie miałam takiego wsparcia i dziś wiem, że rola mentora w rozwoju zawodowym jest nieoceniona. Dlatego zamiast narzekać na system, postanowiłam wspierać konkretnym działaniem młode kobiety walcząc z wciąż istniejącymi nierównościami. Program mentoringowy F2F to odpowiedź na wymagania rynku i wyzwania z jakimi mierzą się studentki rozpoczynające swoją drogę zawodową” mówi Agata Hajduga, Mentorka i Fundatorka Fundacji Mentoring F2F.

„Świetna inicjatywa, która wyszła od kobiet i jest dedykowana kobietom. Praca w męskim zawodzie może przysporzyć wiele problemów i przykrości zwłaszcza na początku kariery. Dzięki programowi, dzięki mentorkom wiem, czego mogę się spodziewać stawiając pierwsze kroki w życiu zawodowym. Dziewczyny chętnie podzieliły się z nami, studentkami swoją cenną wiedzą, popartą doświadczeniem.” – dzieli się spostrzeżeniami Dominika, uczestniczka programu Mentoring F2F.„Udało się! Zaczynam pracę w firmie, która mi się podoba. Dziękuję Ci bardzo Mentorko, bo gdyby nie Ty, to nie wysłałabym CV z obawy, że nie spełniam wszystkich kryteriów.” – cieszy się Ula, która brała udział w programie Mentoring F2F.

NASZA MISJA

Stworzenie wspierającego środowiska dla kobiet w inżynierii. Umożliwienie studentkom na początku kariery zawodowej w dyscyplinach ścisłych (naukowych, technicznych, inżynierskich i matematycznych) rozpoznanie ich potencjałów oraz rozwój wiedzy poprzez kontakt z absolwentkami i dzielenie się doświadczeniami.

CO ROBIMY?

Program Monitoringowy „MentoringF2F” – koncentruje się na czterech podstawowych obszarach:

  • edukacji i wymianie doświadczeń,
  • aktywnym poszukiwaniu pracy,
  • integracji w środowisku,
  • budowaniu pewności siebie w przestrzeni wolnej od uprzedzeń

Wspieramy kobiety w ich dążeniu do sukcesu zawodowego, poprzez odkrycie drzemiącego w nich potencjału. Konferencje „Kobiety Rakiety – Wystrzel swoją karierę w Kosmos” – spotkanie kończące kolejne edycje programu mentoringowego, a także spotkanie studentów z przedstawicielami biznesu i świata nauki. Okazja do uczestnictwa w inspirujących rozmowach i networkingu.

LINKI


FUNDATOR:
Agata Hajduga linkedin.com/in/agatahajduga
KONTAKT DLA MEDIÓW:
Małgorzata Nowakowska
Tel. 786 817 853 www.linkedin.com/in/mnowakowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE