Jeden na pięciu ankietowanych uważa, że przyrody nie da się już ocalić. To nieprawda – odpowiadają twórcy Raportu Deloitte i Respect Energy

Deloitte przygotował raport “Przyroda i biznes: Ryzyka i Szanse w zmieniającej się rzeczywistości. Przewodnik dla firm”. Inicjatorem i partnerem projektu jest Respect Energy – polska firma z branży OZE. Partnerami merytorycznymi raportu zostali WWF, Global Nature Fund oraz Grid Warsaw.

Rekomendacje TNFD (grupa robocza ds. ujawniania informacji finansowych związanych z przyrodą), opublikowane we wrześniu ubiegłego roku, spowodowały masowy ruch wśród firm w kierunku podejmowania działań ochrony przyrody. Już 320 organizacji z ponad 46 krajów zobowiązało się do ujawniania informacji związanych z naturą w oparciu o te właśnie zalecenia.

Nieprzypadkowo firmy zaczynają myśleć o bioróżnorodności właśnie teraz – dopiero ostatni rok-dwa lata, to czas wchodzenia w życie wymogów raportowania działań ESG dla przedsiębiorców.

Firmy na rzecz przyrody – przewodnik po działaniach

Raport opisuje wpływ człowieka i poszczególnych działów gospodarki na naturę, ale nie tylko. Zawiera również przykłady działań ponad stu firm z Unii Europejskiej, które mogą być wskazówką, w jaki sposób każda firma, z dowolnego sektora gospodarki, może swoim działaniem wspomóc przyrodę.

Jeden na pięciu ankietowanych uważa, że dewastacja przyrody zaszła już tak daleko, że podejmowanie działań naprawczych nie ma sensu. Wbrew tym pesymistycznym nastrojom ankietowanych, raport wskazuje drogę, którą firmy mogą podążyć, aby mieć realny wpływ na zahamowanie niszczenia bioróżnorodności naszej planety.

Wnioski

Oto kluczowe wnioski Raportu:

źródło: Raport Deloitte

Pełen raport można pobrać ze strony Deloitte, zachęcamy do zapoznania się i zainspirowania pomysłami na wdrażanie proprzyrodniczych działań w swojej firmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE