Znamy odległość minimalną dla budowy wiatraków. Projekt ustawy gotowy

Ministerka Klimatu i Środowiska, Paulina Hennig-Kloska, ogłosiła, że projekt tzw. „ustawy wiatrakowej” jest gotowy. Zgodnie z nim, odległość minimalna dla budowy wiatraków wyniesie 500 metrów. Minister wyjaśniła, że projekt jest obecnie poddawany ostatnim korektom i wkrótce trafi do procedur międzyresortowych.

Hennig-Kloska podkreśliła, że utrzymanie odległości na poziomie 500 metrów było jednym z zobowiązań rządu zawartych w obietnicach wyborczych. Jednakże, chcąc zapewnić bezpieczną przestrzeń dla ludzi i zachować równowagę energetyczną kraju, rząd planuje również wprowadzić zmiany w parametrach lokalizacji wiatraków.

Oddzielenie projektu

Ministerka wyjaśniła, że celem nowej ustawy jest stworzenie przestrzeni do rozwoju energetyki wiatrowej na polskim wybrzeżu, gdzie istnieje duży potencjał wykorzystania tego rodzaju źródeł energii. Wcześniej, w styczniu, Hennig-Kloska zapowiadała, że projekt ustawy będzie gotowy w ciągu około dwóch miesięcy.

Początkowo, przepisy dotyczące ułatwień w lokalizacji i budowie elektrowni wiatrowych miały być częścią projektu ustawy dotyczącej zmian w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła. Jednak później zdecydowano o oddzieleniu tych kwestii, co miało być przedstawione w odrębnym projekcie.

Źródło: inwestycje.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE