Środki na dotacje w ramach programu Mój Prąd 3.0 na wyczerpaniu

Prawdopodobnie dziś, w środę 6 października, nabór nowych wniosków zostanie wstrzymany ze względu na wyczerpanie budżetu (534 mln zł) obecnej edycji programu Mój Prąd. Dotychczas w programie Mój Prąd 3.0 do NFOŚiGW wpłynęło 177 tys. wniosków o dofinansowanie paneli fotowoltaicznych. Oznacza to, że złożone w ciągu trzech miesięcy wnioski wyczerpują 99,3% budżetu tegorocznej edycji.

Najwyraźniej nie spodziewano się takiej popularności programu. W dokumentacji możemy przeczytać założenia, że gdyby do NFOŚiGW wpływało mniej niż 500 wniosków tygodniowo, powinny one zostać rozpatrzone do 30 dni. Gdyby było ich 1500 tygodniowo, czas rozpatrywania szacowano na 75 dni. Jednak już w pierwszym tygodniu działania programu do NFOŚiGW napłynęło ponad 30 tysięcy wniosków.

Czas oczekiwania na wypłaty będzie dość długi. Do tej pory zatwierdzono 2879 dotacji na łączną kwotę 8,637 mln zł, pojedyncza dotacja wynosi 3000 zł. Wypłacono natomiast środki na 1595 dotacji. Jeśli zostałoby utrzymane obecne tempo rozpatrywania wniosków, rozpatrzenie wszystkich zajmie nawet kilka lat.

Niestety, nie są jeszcze znane zasady i data następnego naboru wniosków o dofinansowanie. Warto jednak pamiętać, że NFOŚiGW i rząd czterokrotnie powiększali budżet poprzedniej edycji programu Mój Prąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE