Programiści pomogą zdekarbonizować sektor wielomieszkaniowy

SolarEdge Technologies, światowy lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych, ogłosił, że podpisał umowę o inwestycji i partnerstwie z AMPEERS ENERGY („AMPEERS”), niemieckim start-upem programistycznym, który projektuje i obsługuje rozwiązania do dekarbonizacji całych portfeli budynków wielomieszkaniowych i obsługuje szerokie spektrum firm z branży nieruchomości w Niemczech i Austrii.

Dzięki połączeniu sprawdzonego portfolio SolarEdge w zakresie energii słonecznej i inteligentnej energii z platformą AMPEERS, partnerstwo to ma na celu połączenie technologii, oprogramowania i usług w celu stworzenia nowego, kompleksowego rozwiązania w zakresie fotowoltaicznej energii elektrycznej dla najemców. Oczekuje się, że oferta zapewni firmom z branży nieruchomości holistyczne rozwiązanie dla neutralnego dla klimatu portfela budynków, które obejmuje planowanie, wdrażanie i opcje finansowania wytwarzania energii słonecznej i magazynowania, rozwiązania do rozliczania energii elektrycznej najemców, infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych i nowe technologie grzewcze. Rozwiązanie to ma na celu zapewnienie właścicielom i najemcom korzyści ekonomicznych płynących ze zoptymalizowanego wytwarzania energii słonecznej na miejscu oraz umożliwienie szybszej i prostszej instalacji rozwiązań fotowoltaicznych i energii elektrycznej dla najemców w portfelach nieruchomości.

Nieodłączne zalety zaawansowanej technologii solarnej SolarEdge, takie jak wbudowane funkcje bezpieczeństwa, zmaksymalizowany uzysk energii, elastyczność projektowania oraz obniżone koszty operacyjne i konserwacyjne, odgrywają kluczową rolę w budynkach wielomieszkaniowych, które zazwyczaj mają ograniczoną przestrzeń dachową i dostęp. 

Inwestycja SolarEdge i partnerstwo z AMPEERS to strategiczny krok, który ma na celu wykorzystanie zmian legislacyjnych[1] w modelach energii elektrycznej najemców w Niemczech i może zapewnić nową drogę do zajęcia się rynkiem wielomieszkaniowym w całej Europie.

Komentarz lokalny: Michał Marona, Country Manager, SolarEdge Technologies Poland mówi: „Fotowoltaika dla wspólnot mieszkaniowych w Polsce zyskuje na znaczeniu jako kluczowy element strategii dekarbonizacji naszych miast. Partnerstwo nawiązane z AMPEERS ENERGY może otworzyć nowe możliwości również dla najemców w Polsce, a także może przyczynić się do dalszej promocji zrównoważonego rozwoju”.

Zvi Lando, CEO, SolarEdge Technologies, powiedział: „Ponad połowa[2] populacji w Niemczech mieszka w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, w większości na podstawie umowy najmu. Do niedawna oznaczało to, że mieli oni mniejszy dostęp do czystej energii słonecznej w porównaniu z tymi, którzy są właścicielami prywatnych domów. Dostarczając holistyczne i inteligentne rozwiązania energetyczne firmom z branży nieruchomości wraz z AMPEERS, mamy nadzieję pomóc zwiększyć dostępność dekarbonizacji i korzyści ekonomicznych płynących z energii słonecznej dla większej liczby osób w całym kraju”.

Dr Karsten Schmidt, CEO i współzałożyciel AMPEERS ENERGY, powiedział: „SolarEdge stoi na czele inteligentnych technologii energii odnawialnej. Ta współpraca koncentruje się na holistycznym podejściu, które łączy technologię, oprogramowanie i usługi. Koncentrujemy się na dostarczaniu portfelom mieszkaniowym skalowalnego rozwiązania PV dla najemców energii elektrycznej, wbudowanego w ogólną strategię węglową. Ten kompleksowy pakiet usprawnia proces dla firm mieszkaniowych, aby szybko i efektywnie kosztowo przyjąć dostawy energii przyjazne dla klimatu”.

Inwestycja podlega pewnym zwyczajowym warunkom zamknięcia i zatwierdzeniom regulacyjnym i oczekuje się, że zostanie sfinalizowana w pierwszej połowie 2024 roku.


[1] Przepisy dotyczące  „pakietu solarnego” w Niemczech, które wejdą w życie w 2024 r.: https://www.bmwk.de/Redaktion/DE/Downloads/Gesetz/20230816-entwurf-eines-gesetzes-zur-aenderung-des-erneuerbare-energien-gesetzes.html

[2] Według niemieckiego Federalnego Urzędu Statystycznego: https://www.destatis.de/DE/Presse/Pressemitteilungen/2023/07/PD23_297_31231.html#:~:text=Von%20den%2043%2C4%20Millionen,Mehrfamilienh%C3%A4user%20aus%206%2C7%20Wohneinheiten

Źródło: informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE