Polska firma zbudowała farmę PV w Portugalii

Firma Nomad Electric ogłosiła zakończenie budowy swojej pierwszej farmy fotowoltaicznej o mocy 8,4 MWp w Portugalii. Jest to część większego projektu obejmującego instalacje o łącznej mocy 45 MWp, które spółka realizuje w tym kraju.

Farma fotowoltaiczna, wyposażona w nowoczesne konstrukcje nadążne (trackery), będzie produkować ponad 16 GWh energii rocznie. Ilość ta wystarczy do zasilenia prawie 8 000 gospodarstw domowych, co jest znaczącym wkładem w lokalną produkcję czystej energii.

Zaawansowany System SCADA Nomad NX

Na potrzeby tego projektu Nomad Electric dostarczył swój autorski system SCADA Nomad NX. System ten wyróżnia się zaawansowaną analityką i umożliwia w czasie rzeczywistym zdalne monitorowanie wydajności instalacji, zarządzanie pracą falowników i trackerów oraz optymalizację produkcji energii.

Kolejny kontrakt

Nomad Electric kontynuuje swoje zaangażowanie w rozwój odnawialnych źródeł energii, podpisując nowy kontrakt na budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 24 MWp w Portugalii. W ramach inwestycji spółka zrealizuje prace projektowe, roboty budowlane oraz wszelkie niezbędne procedury, uzgodnienia i ustalenia z właściwymi organami i operatorem lokalnego systemu elektroenergetycznego, aby umożliwić przyłączenie instalacji do sieci dystrybucyjnej. Nomad Electric będzie również odpowiedzialny za implementację systemu SCADA Nomad NX.

Strategia międzynarodowego rozwoju

Izabela Mielniczuk, dyrektorka ds. rozwoju biznesu w Nomad Electric, podkreśla, że firma konsekwentnie realizuje strategię międzynarodowego rozwoju, rozbudowując portfel projektów OZE w różnych krajach, w tym w Niemczech, Rumunii i Hiszpanii. „Specjalizujemy się w budowie farm fotowoltaicznych w formule ‘pod klucz’. Doceniają to inwestorzy, którzy regularnie wybierają nasze usługi, a najlepszym tego dowodem jest nasz nowy kontrakt na kolejną instalację PV, która powstanie w Portugalii.”

Źródło: nomadelectric.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE