PBDI zmienia nazwę na ONDE

PBDI rozpoczyna nowy rozdział działalności pod nazwą ONDE. PBDI pod swoją dotychczasową nazwą stało się w ostatnich latach liderem na rynku projektów OZE. Transformacja spółki z firmy budującej drogi w firmę stawiającą farmy wiatrowe i słoneczne pociągnęła za sobą potrzebę zmiany nazwy tak, aby lepiej korespondowała z dominującym obecnie modelem biznesowym spółki.

– ONDE w języku włoskim oznacza fale, a te symbolizują energię, siłę natury, witalność i moc. To także fala słoneczna czy siła wiatru oraz „nowa fala”, czyli coś świeżego, młodzieńczego, nowatorskiego. Jednak dla ONDE ekologia to nie nowy trend, ale rzeczywistość i przyszłość firmy – spółka od wielu lat specjalizuje się w odnawialnych źródłach energii, które są głównym elementem wpisanym w wieloletnią strategię rozwoju – tłumaczy Paweł Średniawa, prezes ONDE S.A
– Dawna nazwa idealnie odzwierciedlała nasz zakres kompetencji z chwili powstania, jednak świat się zmienił, rozszerzyliśmy ofertę i dziś jesteśmy mocnym graczem na rynku OZE. Udział farm fotowoltaicznych i wiatrowych
w naszym portfelu zleceń jest coraz większy, stąd pomysł na zmianę nazwy, która lepiej odzwierciedla profil działalności spółki – dodaje Paweł Średniawa.

ONDE jest krajowym liderem w segmencie farm wiatrowych. Była i jest zaangażowana w budowę instalacji o łącznej mocy 2476 MW, realizuje również usługi w zakresie budowy farm fotowoltaicznych – łącznie w tym segmencie firma zbudowała i jest w trakcie budowy instalacji o mocy 180 MW. Z projektów dotyczących energii odnawialnej ONDE czerpie ok. 80 proc. przychodów. Budownictwo inżynieryjne i drogowe realizuje pozostałe 20 proc. sprzedaży.

– Nie chcieliśmy, by nowa nazwa zawężała naszą działalność do jednej technologii czy jednego źródła energii typu wiatr czy słońce. Tak jak przed laty potrafiliśmy szybko odnaleźć się w zmieniającej rzeczywistości i przekierować naszą działalność na OZE, tak nie wykluczamy, że w przyszłości pojawią się nowe technologie i rozwiązania w tym zakresie, które również trafią do naszej oferty – mówi Piotr Gutowski, wiceprezes ONDE S.A.

Spółka planuje szereg aktywności komunikacyjnych promujących nową nazwę wśród pracowników i inwestorów. Przypomnijmy, że Onde (dawne PBDI) jest obecnie w procesie dążącym potencjalnie do sprzedaży części akcji inwestorom giełdowym lub inwestorowi branżowemu.

ONDE S.A. jest częścią Grupy kapitałowej ERBUD, jednej z największych polskich grup budowlanych na rynku, gdzie z sukcesem konkuruje z międzynarodowymi podmiotami w branży. Grupa ERBUD ma ponad 30-letnie doświadczenie na rynku polskim oraz w krajach Europy Zachodniej. Specjalizuje się w budownictwie kubaturowym, inżynieryjno-drogowym, przemysłowym i energetycznym. Rocznie realizuje projekty o wartości ponad 2,5 mld zł. Od 2007 roku spółka ERBUD S.A. jest notowana na GPW w Warszawie.

źródło:

Materiały firmy ONDE https://pbdi.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE