Panele słoneczne plug and play (Supersola)

Tanie i bezmontażowe panele słoneczne typu plug and play mogą sprawić, że energia słoneczna stanie się bardziej popularna wśród ogółu społeczeństwa. Przynajmniej na to liczy startup Supersola.

Panele słoneczne plug and play a oszczędności

Holenderski startup Supersola zaprojektował panel fotowoltaiczny typu plug and play. Jego podłączenie jest niezwykle proste – podłącza się go bezpośrednio do domowego gniazdka. Następnie wytwarzaną na miejscu energię można od razu konsumować. Jeśli wytworzona energia nie zostanie od razu wykorzystana, to wraca do sieci. W ten sposób też następuje zwiększenie ilości energii odnawialnej w sieci. 

Panel można po prostu postawić na płaskiej powierzchni ziemi lub na płaskim dachu i podłączyć do gniazdka elektrycznego. Gdy tylko zaświeci słońce, panel Supersola zasili sieć elektryczną energią ze słońca. Według twórcy, Juliusa Smitha, to pierwszy na świecie panel słoneczny typu plug and play.

W Holandii w godzinach słonecznych panel słoneczny plug and play generuje około 265 kWh energii elektrycznej rocznie. Dla przeciętnego gospodarstwa domowego oznacza to około 9% oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Natomiast koszt samej instalacji zaczyna się od niecałych 700 euro za sztukę (699 euro / 820 USD, w tym VAT). Czyli koszt jest znacznie niższy w porównaniu do montażu kompletnej instalacji na dachu.

Grupa docelowa

Panele słoneczne plug and play powstały głównie z myślą o klientach, którzy na razie nie są gotowi na zakup dużej i droższej instalacji fotowoltaicznej. Jednak chcieliby zmniejszyć swoje rachunki za energię i korzystać z energii odnawialnej. Panele firmy Supersola właśnie to umożliwiają. Przede wszystkim są tańsze od większych typowych instalacji fotowoltaicznych.

Dzięki panelom słonecznym plug and play klienci przynajmniej w pewnym stopniu mogą uniezależnić się od energii z sieci. Oferując panele słoneczne pojedynczo, Supersola ma nadzieję, że spodoba się grupie konsumentów z nieco mniej zasobnym portfelem.

Budowa paneli słonecznych plug and play

Według informacji od startupu niektóre elementy paneli produkuje się w Chinach, inne w USA. Natomiast kompleksowy montaż odbywa się w Holandii. W module zastosowano monokrystaliczne ogniwa słoneczne z połowicznym cięciem, dostarczone przez chińskiego producenta Phono Solar Technology. Oprócz samego modułu na instalację składają się 4 zbiorniki balastowe o pojemności 13 litrów każdy. Można napełnić je wodą dla dociążenia systemu. Produkt dostarczany jest z 5-metrowym kablem, który podłącza się do gniazdka. Ponadto jest możliwość połączenia trzech paneli ze sobą.

Wymiary panelu fotowoltaicznego plug and play wynoszą 170 cm x 108 cm x 12,5 cm, zaś waga przed napełnieniem zbiorników to 42,5 kg. Urządzenie ma moc 315 W. Znamionowy prąd panelu wynosi 1,3 A, a napięcie znamionowe 230 V. Ponadto zgodnie z zapewnieniem producenta sprawność pojedynczego modułu powinna sięgać 18%. Przewidywana trwałość paneli słonecznych plug and play to 25 lat.

Opatentowaliśmy naszą technologię i nie boimy się też tanich podróbek. Dostarczamy dobrą jakość w przystępnej cenie. Konsument może na nas polegać, wystarczająco się wyróżniamy.

Julius Smith

Perspektywy dla paneli słonecznych plug and play

Startup twierdzi, że do tej pory sprzedał „setki” paneli słonecznych. Pierwszymi rynkami dla tych produktów była Holandia i Czechy. Jednak ponieważ Supersola nadaje się do użytku na całym świecie, to stopniowo będą realizowane plany dalszej ekspansji. Ponadto Julius Smith poinformował, że jest pewny tego rozwiązania. Panele słoneczne plug and play zabezpieczono patentem.

Źródła:

https://supersola.com/

Supersola, „Supersola – How it Works”, https://www.youtube.com/watch?v=Bv6uUTq_SH0

https://www.pv-magazine.com/2021/08/13/plug-and-play-solar-module-from-france/

https://www.fournisseur-energie.com/le-panneau-solaire-pret-en-5-minutes/

https://mtsprout.nl/startups-scaleups/deze-startup-wil-zonnepanelen-naar-de-massa-brengen

https://www.change.inc/energie/plug-and-play-zonnepaneel-moet-zonnestroom-nog-populairder-maken-33889

https://www.ad.nl/wonen/deze-zonnepanelen-kun-je-zelf-installeren-en-de-stekker-stop-je-gewoon-in-het-stopcontact~ad2fd654/?referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F&referrer=https%3A%2F%2Fsupersola.com%2F

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE