OX2 uruchamia nowe farmy wiatrowe w Polsce

OX2 uruchomiło dwie nowe farmy wiatrowe w Polsce, przekazując do użytku instalacje w Grajewie i Sulmierzycach. Łączna moc zainstalowana obu projektów wynosi 64,5 MW.

W Grajewie (województwo podlaskie), wzniesiono 12 turbin wiatrowych o mocy 41,4 MW, zdolnych rocznie dostarczać około 130,6 GWh energii. To wystarczające, aby zasilać rocznie nawet do 40 000 gospodarstw domowych, zakładając średnie roczne zużycie energii na poziomie 3 500 kWh.

Farma wiatrowa Sulmierzyce, zlokalizowana w województwie wielkopolskim, składa się z 7 turbin wiatrowych o łącznej mocy 23,1 MW. Szacuje się, że roczna produkcja energii z tej farmy wyniesie około 67,6 GWh, co pozwoli zasilać blisko 21 000 gospodarstw domowych rocznie.

Paul Stormoen, CEO OX2, wyraził zadowolenie z oddania do użytku tych dwóch farm wiatrowych, podkreślając Polskę jako rynek o dużym potencjale dla odnawialnych źródeł energii. Dodatkowo, OX2 planuje kolejne projekty inwestycyjne mające na celu dalszą redukcję śladu klimatycznego.

Farmy wiatrowe OX2 – wielopłaszczyznowy rozwój

W trakcie realizacji projektów, OX2 zaangażowało się w wsparcie lokalnych społeczności i rozwój infrastruktury. Przyłączając farmę wiatrową Grajewo do operatora sieci PGE Dystrybucja Oddział Białystok, zmodernizowano Stację GPZ (Główny Punkt Zasilający) Grajewo – Popowo. Ponadto, firma przyczyniła się do rozbudowy infrastruktury drogowej i wsparła inicjatywy społeczne, sportowe i ekologiczne.

Oprócz oddania do użytku farm wiatrowych, OX2 aktywnie uczestniczy w budowie kolejnych projektów, obejmujących farmy wiatrowe, elektrownie fotowoltaiczne i magazyny energii. Firma zbudowała silny portfel projektów o łącznej mocy około 2,9 GW, obejmujący różne technologie.

Źródło: ox2.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE