Ogniwa perowskitowe polskiej produkcji z wydajnością 25,5%

Niemiecki instytut Fraunhofer ISE potwierdził, że ogniwa perowskitowe Saule Technologies mogą pracować z wydajnością 25,5% w warunkach eksploatacji przy zastosowaniach w obszarze IoT.

Pomiary laboratoryjne ogniw perowskitowych Saule Technologies 

W Niemczech przeprowadzono pomiary laboratoryjne, które wykazały wysoką sprawność ogniwa fotowoltaicznego wykonanego z perowskitu, dostarczonego przez polską firmę Saule Technologies. Produkt został przebadany przez zespół, którym kierował dr Uli Würfel z instytutu Fraunhofer ISE.

Fraunhofer ISE jest jedną z najważniejszych na świecie niezależnych instytucji badawczych. Jednostka wykonuje pomiary technologii ogniw i paneli fotowoltaicznych.

Wyniki pomiarów ogniw perowskitowych Saule Technologies i warunki ich przeprowadzenia

Badania potwierdziły, że ogniwa perowskitowe polskiej produkcji są w stanie pracować z wydajnością 25,5% w warunkach pracy dla zastosowań w obszarze Internetu Rzeczy (IoT, Internet of Things). Warto dodać, że produkty zbadano przy kontrolowanym, sztucznym oświetleniu. Aby odzwierciedlić rzeczywiste środowisko komercyjnego zastosowania tych urządzeń, użyto światła białego. Dokładniej: była to dioda LED o zimnej barwie i natężeniu 1000 luksów.

Zastosowanie technologii ogniw perowskitowych Saule Technologies

Wyniki badania otwierają nowe możliwości biznesowe przed Saule Technologies, której pierwsza fabryka perowskitów powstała w Polsce. Ponadto firma informuje, że ogniwa perowskitowe polskiej produkcji są elastyczne i nadają się do zasilania urządzeń elektronicznych w pomieszczeniach o niskim natężeniu światła. Dzięki temu są one idealnym rozwiązaniem dla różnych zastosowań z obszaru Internetu Rzeczy (IoT).

Jednocześnie, w komunikacie na temat wyników badania Fraunhofer ISE, producent przekonuje, że omawiana technologia jest łatwa do wdrożenia na rynku. Dodatkowo Saule Technologies przypomina, że jest pierwszą na świecie firmą, która była w stanie przenieść proces produkcji ogniw perowskitowych z etapu badań na pełnowymiarową linię produkcyjną. W ten sposób dokonał się olbrzymi postęp w ogniwach słonecznych perowskitowych

Dr Olga Malinkiewicz zauważa, że zainteresowanie ogniwami perowskitowymi jest coraz większe, dlatego obiecuje, że jej firma będzie stawiać nowe fabryki tak szybko, jak to tylko możliwe.

Nasza pierwsza fabryka już drukuje urządzenia perowskitowe odpowiednie dla sektora IoT. Teraz, gdy pomyślnie weszliśmy w fazę komercjalizacji, zamierzamy zwiększyć skalę naszego biznesu. Nadszedł czas na budowę nowych fabryk na całym świecie o znacznie wyższych zdolnościach produkcyjnych, ponieważ popyt szybko rośnie. Rynek IoT będzie wart 1,1 biliona dolarów w 2025 roku i jesteśmy na to gotowi.

Olga Malinkiewicz, współzałożycielka i dyrektor ds. technologii w Saule Technologies

Na koniec warto dodać, że potencjał technologii fotowoltaicznej perowskitu wykracza daleko poza rynek Internetu Rzeczy. Bez wątpienia, pierwsze komercyjne wykorzystanie pomoże dojrzeć technologii do osiągnięcia jej pełnego potencjału. Ogniwa perowskitowe polskiej produkcji mogą być wykorzystywane jako źródło energii również dla rozwiązań z obszaru BIPV, BAPV, e-mobility i wielu innych sektorów biznesu.

Źródła:

Saule Technologies

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE