Nowy Jork ustanawia swój nowy rekord energii elektrycznej wyprodukowanej przez fotowoltaikę

W zeszłym tygodniu, w momencie szczytowej produkcji Nowy Jork generował 20% energii elektrycznej za pomocą systemów PV. Jest to historyczny rekord stanu. Według New York Independent System Operator instalacje przydomowe i komercyjne wyprodukowały 3300 MW w ciągu godziny (18 maja, od południa do godziny 1 po południu).

Z energii wytworzonej przez instalacje fotowoltaiczne skorzystało między 2,7 a 3,5 mln gospodarstw domowych. Co ważne, 3200 MW zostało skonsumowanych przez odbiorców. Do sieci operatora trafiło zaledwie 130 MW.

Doreen Harris, prezes Urzędu ds. Badań i Rozwoju Energii Stanu Nowy Jork stwierdził, że taki wynik przybliża stan do celów określonych w ustawie klimatycznej. Według niej 70% energii elektrycznej ma pochodzić z OZE do 2030 roku i 100% do roku 2040.

Zachęty dla mieszkańców

Mieszkańcom Nowego Jorku, którzy decydują się na instalację PV, przysługuje szereg benefitów. Przede wszystkim mogą skorzystać z ulgi podatkowej do 25% kosztów systemu fotowoltaicznego (do 5000 USD).

Nadwyżka energii wyprodukowanej przez system jest odkupowana przez operatora za kwotę od 0.69 USD do 1.09 USD, a prosument jest zwolniony z podatku od sprzedaży. Wielu specjalistów wymienia Nowy Jork, jako region z jednymi z najkorzystniejszych benefitów dla prosumentów w całych Stanach Zjednoczonych.

Według Solar Energy Industries Association stan Nowy Jork zajmuje dziewiąte miejsce w Stanach Zjednoczonych pod względem całkowitej zainstalowanej mocy instalacji fotowoltaicznych.

Nowojorski rekord w produkcji energii elektrycznej ze słońca to już kolejny dobry prognostyk dla zielonej rewolucji w USA. Kilka dni temu pisaliśmy o przewadze OZE nad węglem w pierwszym kwartale bieżącego roku. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule Stany Zjednoczone już produkują więcej energii z OZE, niż z węgla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE