Mimo działań wojennych, Ukraina finalizuje budowę farmy wiatrowej o mocy 114 MW

19 turbin wiatrowych Vestas o mocy 6 MW stanęło w obwodzie mikołajewskim. Jest to pierwszy etap budowy farmy wiatrowej o zadeklarowanej mocy 500 MW. Wykonawcą inwestycji jest Grupa DTEK.

Realizacja projektu na południu Ukrainy to kolejny krok w kierunku realizacji inicjatywy „30 do 2030”, zakładającej zainstalowanie 30 GW mocy z odnawialnych źródeł energii do 2030 roku. Osiągnięcie takiej wartości będzie oznaczało, że OZE stanowią 50% produkcji energii na Ukrainie.

Wg Maksima Timczenko, dyrektora generalnego Grupy DTEK, w planach jest sfinalizowanie całej inwestycji (500 MW), co jednak może wymagać współpracy z międzynarodowymi partnerami.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wielokrotnie podkreślał znaczenie zielonej energii dla przyszłości Ukrainy. Proces decentralizacji sektora energetycznego już się rozpoczął. Samo wzniesienie elektrowni wiatrowej ma dla naszych wschodnich sąsiadów również znaczenie symboliczne i jest zachętą do inwestowania w odbudowę Ukrainy dla zachodnich instytucji.

Źródło: dtek.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE