Meta zasili centrum danych w Idaho farmą fotowoltaiczną o mocy 200 MW

Spółka rPlus Energies ogłosiła podpisanie długoterminowej umowy na zakupu energii (PPA) z operatorem energetycznym Idaho Power. Efektem porozumienia będzie farma fotowoltaiczna Pleasant Valley Solar o mocy 200 MW w hrabstwie Ada w stanie Idaho.

W procesie negocjacji dotyczących umowy na zakup energii brały udział trzy strony – rPlus Energies, Idaho Power oraz Meta. Dzięki temu energia elektryczna wyprodukowana przez Pleasant Valley Solar trafi nie tylko do mediowej korporacji, ale również do sieci energetycznej i innych odbiorców w stanie Idaho.

Do wykonawstwa farmy fotowoltaicznej zatrudniono firmę Sundt Renewables, która współpracowała z rPlus Energies przy projektach PV o mocy 280 MW w sąsiednim stanie Utah.

rPlus Energies twierdzi, że projekt Pleasant Valley zaangażuje na etapie budowy lokalnych wykonawców, przynosząc dochody całemu regionowi. Szacuje się, że będzie trzeba zatrudnić około 220 osób. Budowa obiektu ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Pleasant Valley Solar znacznie zwiększy udział energii odnawialnej w systemie Idaho Power. Jest to kolejny krok do celu, który wyznaczył sobie operator. Idaho Power chce do 2045 wytwarzać wyłącznie czystą energię.

Meta, jako właściciel Instagrama, WhatsAppa i Facebooka również stawia na OZE. Obecnie jest największym komercyjnym nabywcą energii pochodzącej z PV w USA. Celem korporacji jest zerowa emisja netto do 2030 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE