Mercedes-Benz kupuje polską energię z OZE

Polenergia Obrót ogłosiła podpisanie umów PPA i PPA+ z Mercedes-Benz Manufacturing Poland, dotyczących dostawy energii elektrycznej dla zakładów produkcyjnych Mercedes-Benz. Zgodnie z informacją przekazaną przez Polenergię, szacowane przychody z tytułu sprzedaży energii oraz gwarancji pochodzenia wyniosą około 131,41 miliona złotych.

Polskie OZE dla fabryk

Umowy obejmują m.in. energię wytworzoną przez farmę wiatrową Dębsk o mocy 121 MW oraz farmę fotowoltaiczną Sulechów 3 o mocy 9,84 MW oraz gwarantują odpowiednią ilość energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł oraz bilansowanie handlowe.

Rozpoczęcie dostawy energii zgodnie z umowami planowane jest na 1 marca 2024 roku i będzie trwać do 31 grudnia 2027 roku. Warunkiem jest udane przeprowadzenie procesu zmiany sprzedawcy energii elektrycznej na rzecz POLO dla Mercedes-Benz. W przypadku niemożności finalizacji tego procesu do 29 lutego 2024 roku, umowy te mogą zostać rozwiązane.

Podpisanie kilkuletniej umowy sprzedaży energii z odbiorcą o stabilnej pozycji finansowej jest działaniem zgodnym z przyjętą przez Grupę Polenergia długoterminową strategią komercjalizacji źródeł wytwórczych. Taki model zabezpiecza strumień przychodów realizowanych w Grupie Polenergia i uniezależnia je od mogących wystąpić wahań cen na rynku energii.

Zintensyfikowane działania

Umowa z Mercedes-Benz Manufacturing Poland to nie pierwsze tego typu działania dla Polenergii. Kilka dni temu poinformowano o umowie z Orange Energia.

Umowa podpisana między firmą Orange Energia a Polenergią umożliwi klientom Orange Energia zakup energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł. Kontrakt obejmuje stałe dostawy energii na lata 2024 i 2025, skierowane zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Źródłem energii będą farmy wiatrowe Puck i Krzęcin, należące do Grupy Polenergia.

Źródło: polenergia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE