Lider rynku OZE zainwestuje 41 mld euro i stworzy 10 000 nowych miejsc pracy do 2026 roku

Iberdrola planuje inwestycje o wartości brutto 41 mld euro, w tym zakup 18,4% amerykańskiej spółki Avangrid. Partnerzy firmy wniosą wkład w wysokości 5 mld euro, co zwiększy inwestycje netto do kwoty 36 mld euro. Firma położy duży nacisk na zapewnienie możliwości lokalizacji infrastruktury sieci elektroenergetycznej, tam, gdzie jest ona niezbędna do wspierania rozwoju dekarbonizacji i nowych sektorów.

Głównymi celami strategii Iberdroli jest dynamiczny rozwój sieci elektroenergetycznej, dalsze rozwijanie projektów z obszaru morskiej energetyki wiatrowej – zwiększeniem mocy zainstalowanej w offshore o 3 000 MW do 2027 roku. Ponadto, Grupa planuje także pozyskać dodatkowe 6 000 MW mocy w lądowych farmach wiatrowych i elektrowniach słonecznych w ciągu kolejnych 3 lat.

Aby zrealizować ambitne plany inwestycyjne w ciągu kolejnych 2 lat Iberdrola chce stworzyć 10 000 nowych miejsc pracy oraz zwiększyć trwałe zatrudnienie w łańcuchu dostaw na całym świecie.

Strategia Iberdroli koncentruje się na zapewnieniu naszym klientom nowoczesnej sieci elektroenergetycznej, dzięki czemu podniesione zostanie bezpieczeństwo dostaw. Inwestycje w sieci stanowią obecnie 60% naszych wydatków inwestycyjnych. Koncentrujemy się również na dalszym rozwijaniu aktywów OZE. Dostrzegamy także rosnącą rolę technologii magazynowania energii w utrzymaniu równowagi między podażą a popytem – powiedział Ignacio Galan, Executive Chairman, Iberdorla.

Najwięcej, aż 21,5 mld euro, Iberdrola przeznaczy na rozbudowę i modernizację sieci elektroenergetycznej w USA, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Hiszpanii. Natomiast 15,5 mld euro zostanie wydane na rozwój istniejących projektów OZE w różnych częściach świata, z czego ponad połowa tej kwoty przeznaczona jest na budowę morskich farm wiatrowych we Francji, Niemczech, USA i Wielkiej Brytanii.

Źródło: informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE