Kopalnia złota zasilana energią odnawialną

Juwi, firma zajmująca się energią odnawialną, uruchomiła duży hybrydowy projekt słoneczny, którego realizacja odbywa się w Egipcie. Farma słoneczna wraz z magazynem energii będzie zasilać kopalnię złota Sukari.

Największy hybrydowy projekt słoneczny

Firma Juwi twierdzi, że oddany do użytku hybrydowy projekt słoneczny jest największym tego typu systemem na świecie. Instalacja składa się z farmy fotowoltaicznej o mocy 36 MW i systemu magazynowania energii o mocy 7,5 MW.

Miejsce inwestycji

Lokalizacja wspomnianej instalacji hybrydowej znajduje się w należącej do Centamin kopalni złota Sukari, w Egipcie – czyli w odległości ok. 400 km w kierunku południowym od miasta Sharm El-Sheikh, w którym odbywała się konferencja klimatyczna COP27.

Oczy świata są teraz zwrócone na Egipt i wynik szczytu COP27. Cieszymy się, że mogliśmy zrealizować ten sztandarowy projekt dla Centamin, a ponadto zademonstrować istotną rolę, jaką niezawodne rozwiązania w zakresie energii słonecznej, wiatrowej i akumulatorów mogą już odegrać w transformacji sektora surowców na ścieżce dekarbonizacji.

Stephan Hansen, dyrektor zarządzający w Juwi

Korzyści z hybrydowego rozwiązania w Sukari

Jak podaje sam producent, technologia mikrosieci stworzona przez niego (JUWI Hybrid IQ) umożliwia integrację systemu solarnego i akumulatorowego z istniejącą siecią off-grid i wspiera działanie istniejącej elektrowni. Dodatkowo firma Juwi wskazuje, że jej system pokazuje kluczową rolę energii odnawialnej w dekarbonizacji sektora zasobów i już zapewnia oszczędności przekraczające oczekiwania. Ponadto po uruchomieniu projektu można spodziewać się korzyści, takich jak:

  • obniżenie kosztów operacyjnych,
  • obniżenie emisji dwutlenku węgla nawet o około 60 tys. ton rocznie,
  • zmniejszenie ilości oleju napędowego przewożonego do zakładu,
  • zmniejszenie wpływu zmiennych cen paliw, co będzie wiązało się ze zmniejszeniem zużycia oleju napędowego o 22 miliony litrów rocznie.

Według szacunków przy obecnych cenach oleju napędowego firma zaoszczędzi ok. 20 mln dolarów w skali roku. 

Źródła:

Juwi commissions world’s largest solar hybrid project at Egyptian mine site, juwi.com

Juwi commissions solar hybrid project at Sukari gold mine, engineeringnews.co.za

Juwi commissions ‘world’s largest’ solar hybrid project at Egyptian mine site, im-mining.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE