KGHM przejmuje farmy fotowoltaiczne

KGHM, jeden z największych producentów miedzi na świecie, zakończył z sukcesem przejęcie 7 nowych instalacji fotowoltaicznych. Dzięki tej transakcji, koncern zwiększył swoje zdolności produkcyjne energii elektrycznej o prawie 50 MW.

Transformacja energetyczna to jeden z priorytetów KGHM, który zamierza do 2030 roku pokrywać aż 50% swojego zapotrzebowania na energię z własnych, ekologicznych źródeł. Dodatkowo, firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Dywersyfikacja źródeł energii

Mirosław Kidoń, wiceprezes KGHM ds. aktywów zagranicznych oraz produkcji, podkreślił, że ta inicjatywa stanowi istotny krok w realizacji strategii transformacji energetycznej spółki. Planując uniezależnienie się od wahań cen energii na rynku, firma koncentruje się na dywersyfikacji swoich źródeł energii.

Instalacje, które przeszły pod kontrolę KGHM, znajdują się w różnych regionach Polski, a ich budową zajmowała się firma Projekt Solartechnik, będąca częścią grupy Grenevia (Famur) i TDJ.

Piotr Podgórski, dyrektor naczelny ds. transformacji KGHM Polska Miedź S.A., podkreślił, że inwestycje w odnawialne źródła energii wzmacniają pozycję firmy na rynkach globalnych jako lidera w zakresie odpowiedzialności ekologicznej. KGHM intensywnie rozwija projekty elektrowni fotowoltaicznych i wiatrowych, oraz badania w obszarze technologii wodorowych.

KGHM, będący jednym z największych odbiorców energii elektrycznej w Polsce, planuje dalszy wzrost swojego zapotrzebowania, co zmusza go do poszukiwania nowych, zrównoważonych źródeł energii. Zakupionymi instalacjami fotowoltaicznymi firma pokryje około 2% swojego zapotrzebowania na energię elektryczną.

Źródło: media.kghm.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE