Ikea rozpoczyna sprzedaż zielonej energii

Największa na świecie marka mebli Ikea rozpoczyna w Szwecji sprzedaż energii wiatrowej i słonecznej dla gospodarstw domowych.

Wejście marki Ikea na rynek energii odnawialnej

Ikea już od jesieni 2019 roku oferuje sprzedaż paneli słonecznych gospodarstwom domowym. Inicjatywa rozpoczęła się dzięki współpracy z firmą Svea Solar, która zajmuje się tymi rozwiązaniami, wyceną i instalacją.

Po tych doświadczeniach Ikea decyduje się na kolejny krok na rynku energetycznym. We wrześniu tego roku marka rusza ze sprzedażą energii elektrycznej pochodzącej z farm wiatrowych i słonecznych. Podobnie jak w przypadku paneli, oferta kierowana jest do gospodarstw domowych. Na razie z usługi mogą skorzystać tylko gospodarstwa domowe znajdujące się na terytorium Szwecji. Jednak w dalszej kolejności oferta ma być uruchomiona także na innych rynkach.

Ikea jest firmą zajmującą się wyposażeniem domu i chce ułatwić większej liczbie osób prowadzenie bardziej zrównoważonego życia w domu. Dziś oferujemy inteligentne i energooszczędne produkty i usługi, które przyczyniają się do przedłużenia żywotności produktów, zmniejszenia ilości odpadów, oszczędzania wody i zdrowszego odżywiania, a także zmniejszenia zużycia energii elektrycznej. Dostarczanie energii słonecznej i wiatrowej po niskiej cenie większej liczbie osób wydaje się naturalnym kolejnym krokiem na naszej drodze do zrównoważonego rozwoju.

Bojan Stupar, kierownik sprzedaży w Ikea Sweden

Informacje o współpracy w ramach inicjatywy

Sprzedaż energii w Ikea rusza w ramach współpracy z firmą Svea Solar, która do tej pory dostarczała panele fotowoltaiczne. Oznacza to, że firma fotowoltaiczna będzie kupować energię elektryczną na nordyckiej giełdzie energii Nord. Następnie zakupiona energia będzie sprzedawana gospodarstwom domowym za pośrednictwem Ikei. Warto zaznaczyć, że bez dodatkowej prowizji.

Narzędzie do śledzenia konsumowanej energii

Dzięki ofercie STRÖMMA w Szwecji klienci mogą kupować po przystępnej cenie, certyfikowaną energię elektryczną z energii słonecznej i wiatrowej oraz korzystać z aplikacji do śledzenia własnego zużycia energii elektrycznej. Klienci, którzy już kupili panele słoneczne w IKEA, mogą również śledzić w aplikacji własną produkcję i sprzedawać energię elektryczną, której sami nie używają.

Komunikat Ikea

Jak wynika z komunikatu Ikei, klienci będą wkrótce mogli kupować certyfikowaną energię wiatrową i słoneczną poprzez subskrypcję STRÖMMA. Co więcej, konsumenci mają mieć możliwość śledzenia własnego zużycia energii za pomocą dołączonej aplikacji. Jednocześnie Ikea ogłosiła, że ​​użytkownicy aplikacji, którzy zdecydują się na własną produkcję energii słonecznej, mogą śledzić ten proces oraz mogą odsprzedać nadwyżkę energii.

Przystępne ceny energii elektrycznej w IKEA

Dzięki zaangażowaniu firmy energia odnawialna stanie się bardziej dostępna dla wszystkich. Ponadto Ikea zapewnia, że cena sprzedawanej energii elektrycznej będzie przystępna. Według podanych informacji, gospodarstwa domowe będą płacić stałą opłatę miesięczną wraz ze zmienną stawką.

Zachęta do budowy nowych źródeł OZE

Omawiana inicjatywa to nie tylko sposób na dywersyfikację przychodów. Przede wszystkim jest to jeden z ważniejszych etapów realizacji większych celów Ikei zmierzających do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Dlatego Ikea informuje, że sprzedawana przez nią energia będzie pochodziła tylko z młodych farm słonecznych i wiatrowych, mających 5 lat lub mniej.

Takie działanie ma zachęcać do budowy nowych miejsc produkujących energię z odnawialnych źródeł. W ten sposób dąży się do zwiększenia produkcji i konsumpcji zielonej energii. Bez wątpienia Ikea chce się przyczynić do budowy nowych źródeł OZE.

Źródła:

Reuters

Ingka

Earth.org

Electrek

Saur Energy

Designboom

Trend Watching

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

konferencja e-magazyny.pl

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE