Iberdrola w zeszłym roku zaoszczędziła środowisku 14 mln ton CO2

Iberdrola kontynuuje działania w kierunku dekarbonizacji. Z końcem minionego roku firma osiągnęła 42 175 MW mocy zainstalowanej w instalacjach OZE. Dzięki produkcji zielonej energii wynoszącej blisko 80 000 mln kWh (wzrost o 6,3% r/r) firma uniknęła emisji 14 mln ton CO2 do atmosfery. Jest to równowartość emisji 1 mln samochodów pokonujących trasę 100 000 km każdy.

– Po roku rekordowych inwestycji nasze zwiększone zdolności finansowe oznaczają, że w 2024 r. będziemy w dalszym ciągu znacząco inwestować w transformację energetyczną. Nowe ramy inwestycyjne w obszarze sieci elektroenergetycznych oraz morskiej energetyki wiatrowej pomogą nam zapewnić silny i rentowny wzrost w tym roku – powiedział Ignacio Galán, Iberdrola Executive Chairman.

Grupa Iberdrola umocniła pozycję światowego lidera w obszarze energetyki wiatrowej po osiągnięciu z końcem 2023 r. mocy zainstalowanej wynoszącej 22 676 MW (o 6% więcej niż w 2022 r.). Po oddaniu 655 MW nowej mocy firma posiada 20 883 MW w onshore.

Dzięki inwestycji o wartości blisko 6 mld euro Iberdrola przyłączyła do sieci nową morską farmę wiatrową we Francji (Saint-Brieuc) – pierwszą tak dużą instalację offshore w Bretanii. W tym roku firma uruchomi natomiast kolejną u wybrzeży Massachusetts (Vineyard Wind), która stanie się pierwszą wielkoskalową morską farmą wiatrową w Stanach Zjednoczonych.

W minionym roku spółka stworzyła 4 700 nowych miejsc pracy, osiągając poziom 42 300 pracowników globalnie. Ponadto, zapewniła fukcjonowanie 500 000 miejsc pracy w łańcuchu dostaw.

Iberdrola zakłada, że w 2024 roku osiągnie wzrost zysku netto o 5–7% dzięki inwestycjom o wartości 12 mld euro. W planach ma m. in. oddanie 2 GW mocy w onshore i dalszą realizację budowy morskich farm wiatrowych w USA, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Źródło: Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE