Amerykańska armia ma największą na świecie farmę PV z magazynami energii

Projekt znajduje się w bazie sił lotniczych w Kalifornii. Ogromny kompleks obejmuje ponad 1800 hektarów. Moc farmy fotowoltaicznej to 875 MW, natomiast pojemność magazynów energii to 3,3 GWh.  

Proekt wykorzystuje 1,9 miliona paneli słonecznych od First Solar oraz baterie od LG Chem, Samsunga i BYD. W instalacji wykorzystano także niemal 160 kilometrów przewodów o średnim napięciu, 580 kilometrów przewodów prądu stałego i 120 720 baterii.

Rekordowe przedsięwzięcie

To największe partnerstwo publiczno-prywatne w historii Departamentu Obrony USA. W projekcie uczestniczyło ponad 1000 pracowników, a jego realizacja trwała ponad milion roboczogodzin.

Amerykański projekt jest największym tego typu przedsięwzięciem na świecie. Zdetronizował poprzedniego rekordzistę – projekt Vistra Moss Landing, który również jest zlokalizowany w Kalifornii.

Kalifornijskie pustynie a PV

Instalacja w bazie sił powietrznych to nie jedyny tego typu projekt w tamtym regionie. Pustynia Mojave w Kalifornii została przekształcona w centrum energetyki słonecznej, z projektami takimi jak Riverside East Solar Energy Zone, który obejmuje 60 700 hektarów, czyli dziesięć razy większą niż Manhattan.

Spowodowało to konflikty z plemionami Indian, które uważają ziemię za świętą. Ponadto instytucje zajmujące się ekologią zwracają uwagę na zagrożenie dla żyjących tam zwierząt (np. ropucha rogata czy żółw pustynny).

Źródło: interestingengineering.coma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE