Wiadomo kto dostarczy technologię do największego na świecie projektu akumulatorowego magazynowania energii

Firma Ingeteam została wybrana przez firmę Grenergy jako partner technologiczny do budowy największego na świecie akumulatorowego magazynu energii. Ingeteam dostarczy swoje falowniki i stacje transformatorowe.

Projekt Oasis de Atacama

Projekt Oasis de Atacama, rozwijany przez Grenergy na chilijskiej pustyni Atakama, będzie połączy produkcję energii z PV z magazynowaniem energii w systemie akumulatorowych. Po zakończeniu projektu osiągnięta zostanie moc 1 GW i pojemność magazynowa 4,1 GWh, co stanowi rekordowe wartości dla systemów akumulatorowych.

Pojemność magazynów energii równa jest ilości energii zużywanej rocznie przez około 145 700 chilijskich gospodarstw domowych i przyczyni się do zmniejszenia rocznej emisji CO2 o ponad 147 000 ton.

Poszczególne etapy projektu zostaną zakończone w ciągu najbliższych 36 miesięcy

Co obejmuje umowa?

Umowa między obiema firmami obejmuje dostawę falowników, które będą zintegrowane ze stacjami transformatorowymi i dostarczone jako kompleksowe rozwiązanie „pod klucz”. Dodatkowo, Ingeteam dostarczy systemy zarządzania energią.

Według José Antonio Unanue, dyrektora biznesowego ds. akumulatorowego magazynowania energii w Ingeteam, Chile aktywnie wykorzystuje magazyny energii, jako kluczowy element w maksymalizacji wykorzystania energii odnawialnej. Ingeteam jest częścią krajowych wysiłków w dekarbonizacji gospodarki poprzez dostarczanie swojej technologii.

Źródło: ingeteam.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE