We Francji powstanie gigafabryka akumulatorów sodowo-jonowych

We francuskim Amiens powstanie fabryka akumulatorów sodowo-jonowych o rocznej wydajności produkcyjnej na poziomie 5 GWh. Jest to efekt porozumienia między dwoma liderami sektora magazynowania energii – Lead Intelligent Equipment i Tiamat Forge.

Kiedy rozpoczęcie budowy?

Budowa pierwszej linii produkcyjnej o wydajności 0,7 GWh rozpocznie się w pierwszym kwartale tego roku. Pierwsze akumulatory opuszczą zakład czwartym kwartale 2025 r., a ukończenie całego obiektu o wydajności 5 GWh zaplanowano na 2030 rok.

Fabryka w Amiens jest inwestycją przekraczającą 500 mln euro. Przyczyni się do stworzenia ponad 1200 miejsc pracy i znacząco wpłynie na rozwój gospodarczy regionu.

Dyrektor generalny Tiamat, Hervé Beuffe, podkreślił, że projekt ma pomóc rozwiązać problemy związane z dostępnością materiałów stosowanych w najpopularniejszych technologiach magazynowania energii.

Rozwój Tiamat

Na początku tego roku startup Tiamat,  ogłosił, że pozyskał 22 miliony euro, które zostaną przeznaczone na rozwój i komercjalizację technologii magazynowania energii innych niż litowe.

W rundzie finansowania uczestniczyły takie firmy, jak Stellantis (gigant motoryzacyjny), Arkema (światowy lider w sektorze materiałoznawstwa) oraz MBDA (branża obronna).

Tiamat to spółka założona w 2017 roku jako spin-off francuskiego Centre National de la Recherche Scientifique (CNRS).

Źródło: leadintelligent.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE