Uruchomiono największy w Europie magazyn energii

W Pillswood w pobliżu Hull uruchomiony został uważany za największy w Europie bateryjny system magazynowania energii. Otwarcie zostało przyspieszone o cztery miesiące, ponieważ Wielka Brytania stoi w obliczu możliwych niedoborów energii tej zimy.

Magazyn energii miał zostać włączony w dwóch etapach w grudniu 2022 roku i marcu 2023 roku. Jednak liczne ostrzenia, między innymi ze strony brytyjskiego regulatora systemu energetycznego Ofgem, że istnieje znaczne ryzyko niedoborów energii w Wielkiej Brytanii tej zimy z powodu inwazji Rosji na Ukrainę i zakłóceń w dostawach gazu przyspieszyły ten proces. Spółka Harmony Energy deklaruje, że uruchomiła magazyn energii wcześniej „aby wesprzeć National Grid (największe przedsiębiorstwo zajmującą się przesyłem i dystrybucją energii elektrycznej w Wielkiej Brytanii – przyp. red.) w wysiłkach, by zapewnić stabilną i bezpieczną moc dla brytyjskich gospodarstw domowych w trudnym okresie zimowym”.

Bateryjne systemy magazynowania energii są niezbędne do uwolnienia pełnego potencjału energii odnawialnej w Wielkiej Brytanii i mamy nadzieję, że ten konkretny umacnia Yorkshire jako lidera w rozwiązaniach dla zielonej energii.

Peter Kavanagh, dyrektor Harmony Energy

Obiekt w Pillswood może przechować do 196 MWh energii w jednym cyklu. Szacuje się, że to wystarczy by zasilić 300 000 domów przez dwie godziny. Projekt został opracowany przez angielską spółkę Harmony Energy zajmującą się energią odnawialną przy użyciu technologii stworzonej przez Teslę. Oprogramowanie AI Tesli ma dopasowywać dostawy energii do popytu.

[magazyny enrgii] będą odgrywać ważną rolę w przyczynianiu się do transformacji Net Zero, a także zapewnieniu przyszłego bezpieczeństwa dostaw energii w Wielkiej Brytanii i zmniejszaniu zależności od importu gazu z zagranicy

Peter Kavanagh, dyrektor Harmony Energy

Nowy magazyn energii znajduje się w pobliżu należącej do National Grid stacji elektroenergetycznej Creyke Beck. Stacja ta zostanie podłączona do Dogger Bank – największej na świecie morskiej farmy wiatrowej, która ma ruszyć na Morzu Północnym jeszcze w tej dekadzie.

Źrółdo:

Cottingham: Europe’s biggest battery storage system switched on, BBC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE