Tulipanowe turbiny wiatrowe – Flower Turbines

Nowe turbiny wiatrowe w kształcie tulipanów pięknie się prezentują i skutecznie pracują. Poza tym stanowią odpowiedź na powszechne skargi dotyczące hałasu i zagrożenia dla dzikiej przyrody.

Zmiana estetyczna w turbinach wiatrowych

Firma Flower Turbines zajmująca się zieloną energią opracowała własną wersję turbiny wiatrowej w stylu „eko-sztuki”. Dzięki temu nowe instalacje dobrze się prezentują, ciesząc oko obserwatora. Jednocześnie pełnią one dotychczasowe funkcje turbin wiatrowych i są wydajne. To reakcja firmy na krytykę klasycznych turbin wiatrowych, które zdaniem niektórych szpecą krajobraz.

Tulipanowe turbiny są ciche i przyjazne dla środowiska

Zmiana estetyczna turbin wiatrowych to tylko jeden aspekt. Przeciwnicy farm wiatrowych często przytaczali obawy związane z hałasem. Ale nowoczesne turbiny w kształcie tulipanów są niezwykle ciche w porównaniu do dotychczasowych konstrukcji. 

Wielkie turbiny są bardzo wydajne, ale dla niektórych osób to paskudztwo. (…) Zdecydowanie powodują hałas, migotanie i pewien stopień degradacji środowiska. Szukałem sposobu rozwiązania tych problemów, aby energia wiatrowa była dostępna dla wszystkich. (…) jak można zrobić coś, co może być ciche, ale także wydajne?

Dr Daniel Farb, dyrektor generalny Flower Turbines

Pracownikom firmy Flower Turbines w końcu udało się opracować rozwiązanie jakiego szukali. Według zapewnień producenta tulipanowe turbiny generują hałas o częstotliwości tak niskiej, że jest ona niezauważalna przez ludzi. Ponadto nowe turbiny nie są groźne dla ptaków ani innych dzikich zwierząt.

Nasz produkt – w porównaniu z wielkimi wiatrakami – jest cichy i dobrze wygląda, co sprawia, że bardzo dobrze sprawdza się w miastach. Ponieważ nikt nie chciałby mieszkać obok turbiny, która sięga do 200 metrów wysokości i powoduje duży hałas.

Roy Osinga, europejski dyrektor Flower Turbines Tweet

Kim są Flower Turbines?

Dr Farb założył izraelską firmę Leviathan Energy Wind Lotus, Ltd. w 2008 roku. A amerykańska firma Flower Turbines LLC przejęła ją w 2013 roku i utworzyła unijną spółkę zależną Flower Turbines BV w 2019 roku. Celem jest wykorzystanie nowych pomysłów w aerodynamice, aby małe turbiny wiatrowe były bardziej przydatne na całym świecie.

Materiały Flower Turbines

Nie jesteśmy konkurentem ani alternatywą dla dużych firm energetycznych. Jesteśmy dostawcą rozwiązań dla firm i korporacji, które naprawdę chcą skierować swoją działalność w kierunku zrównoważonego rozwoju.

Działalność firmy skupia się w dużej mierze w USA i Holandii. Oprócz tego firma posiada zakłady w Rotterdamie, Amsterdamie, części Niemiec, Izraelu i Kolumbii. Misją organizacji jest zapewnienie dostępu do zielonej energii dla wszystkich. Dlatego działania firmy zmierzają do uczynienia z farm wiatrowych wiodącego gracza w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE