Szafy akumulatorowe LG Energy Solution w Moss Landing

Firma LG Energy Solution dostarczyła szafy akumulatorowe do projektu w Moss Landing. Jak dotąd jest to największy na świecie akumulatorowy system magazynowania energii.

Południowokoreański producent baterii i systemów magazynowania energii, LG Energy Solution, poinformował o swoim zaangażowaniu w ciekawą inwestycję. Firma jest dostawcą sprzętu magazynującego energię w akumulatorach do niedawno zleconego projektu firmy Vistra Energy w hrabstwie Monterey w Kalifornii. Chociaż LG Energy Solution nie jest dostawcą pełnego systemu magazynowania energii, to zaangażowanie firmy w projekt ma znaczenie. Dostarczone regały/szafy akumulatorowe bazują na konstrukcji szafy TR1300 wyposażonej w wysokoenergetyczne ogniwo JH4 spółki.

O obiekcie w Moss Landing

Obiekt w Moss Landing posiada największy na świecie akumulatorowy system magazynowania energii z bateriami litowo-jonowymi o mocy 300 MW i pojemności 1200 MWh. Obiekt znajduje się na terenie dawnej elektrowni gazowej należącej do notowanego na nowojorskiej giełdzie koncernu energetycznego Vistra Energy. Objęto go też kontraktami na usługi wspierania sieci elektroenergetycznej należącej do kalifornijskiego przedsiębiorstwa energetycznego Pacific Gas and Electric Company (PG&E).

Działalność jednostki rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku. 

Cel istnienia systemu w Moss Landing

Głównym zadaniem systemu jest pomoc Kalifornii w zmniejszeniu niedoboru elektryczności w szczytowych momentach zapotrzebowania wieczorami. Odbywa się to poprzez ładowanie akumulatorów za pomocą taniej energii słonecznej w ciągu dnia. Po to, aby później wykorzystać zgromadzoną energię w czasie największego zapotrzebowania na nią.

Rozbudowa magazynu energii w Moss Landing

Vistra Energy zapowiada, że w drugim etapie projektu doda do magazynu energii w Moss Landing kolejne 100 MW mocy i 400 MWh pojemności. Dzięki temu cała jednostka będzie mogła pracować z mocą 400 MW w czasie do 4 godzin. Druga faza projektu zakończy się w ciągu najbliższych miesięcy.

Dodatkowo, według przedstawicieli Vistra Energy, obiekt wykazuje możliwości dalszej rozbudowy. Jeśli warunki rynkowe i ekonomiczne będą sprzyjające, to w przyszłości zwiększy się rozmiar i pojemność instalacji. Powiększony w przyszłości obiekt będzie mógł magazynować nawet 1500 MW / 6000 MWh energii.

Zaangażowanie LG Energy Solution w projekt

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, firma LG Energy Solution dostarczyła ponad 4500 szaf akumulatorowych do inwestycji w Moss Landing. Moduły opierają się o najnowszy model TR1300 Transportable Rack (przenośne szafy) i są wyposażone w wysokoenergetyczne ogniwo JH4 firmy LG Energy Solution.

Elementy TR1300 są fabrycznie montowane przed wysyłką. Dzięki temu czas późniejszych prac budowlanych ulega skróceniu i koszty instalacji na miejscu są zdecydowanie niższe. Dodatkowo sprzyja temu fakt, że ​​regały TR1300 można podwójnie układać. Dlatego montuje je się w istniejących już halach turbin elektrowni Moss Landing.

Bezpieczeństwo szaf akumulatorowych LG Energy Solution

Ponadto, aby jeszcze bardziej ograniczyć ilość koniecznej do wykonania pracy na miejscu, wszystkie szafy/regały akumulatorowe są dokładnie testowane przed wysyłką.

Firma LG Energy Solution poinformowała również, że TR1300 przetestowano zgodnie z normą UL 9540A dotyczącą niekontrolowanego rozprzestrzeniania się ognia. Jednocześnie konstrukcja szafy spełnia wymagania kalifornijskiego kodeksu budowlanego. Oznacza to, że produkt uznaje się za bezpieczny w warunkach zagrożenia aktywnością sejsmiczną.

Inne duże magazyny energii w Kalifornii

Oprócz opisywanej wyżej inwestycji, firma Vistra Energy opracowuje plany projektu w Morrow Bay w Kalifornii. Nowa instalacja z mocą 600 MW byłaby dwa razy większa pod względem mocy znamionowej od projektu firmy w Moss Landing.

W Kalifornii powstaje też ogromny system magazynowania energii, który ma wspomóc pracę stanowego systemu energetycznego. Inwestycja ta jest owocem współpracy PG&E i Tesli. System będzie  przejmował zadania, które do tej pory realizowały głównie szczytowe elektrownie gazowe. Planowa moc tego magazynu to 182,5 MW a jego pojemność to 730 MWh. Dodatkowo realizatorzy przewidują możliwość dalszej rozbudowy systemu do 1,1 GWh.

Źródła:

https://www.energy-storage.news/news/manufacturer-reveals-involvement-in-worlds-biggest-battery-energy-storage-s

https://www.lgensol.com/en/index

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE