Stan Maryland uchwala przełomową ustawę o magazynowaniu energii

Do 2033 roku w stanie Maryland (USA) powstaną instalacje magazynowania energii o łącznej mocy 3 GW. Projekt jest odpowiedzią na rosnącą liczbę domowych instalacji fotowoltaicznych.

Przedsięwzięcie podzielono na trzy etapy. Do końca roku 2027 moc zainstalowana magazynów energii ma wynosić 750 MW, do 2030 r. wartość ta będzie dwukrotnie wyższa, a w 2033 r. osiągnie docelowy poziom.

Według ACP stan będzie potrzebował od 2,5 GW do 3,6 GW, aby sprostać rosnącemu udziałowi energii odnawialnej w sieci. Rozbudowa infrastruktury magazynowania energii ma przynieść oszczędności wynoszące od 74 do 100 mln USD do 2033 r. 

W ubiegłym roku stan Maryland zwiększył swój cel redukcji emisji w całej gospodarce z 40% do 61% w porównaniu z poziomami z 2006 r. Ma również na celu osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2045 r.

Ustawodawcy już wcześniej podjęli kroki w kierunku zwiększenia udziału OZE w miksie energetycznym. W lutym przedstawili projekt ustawy mający na celu wsparcie właścicieli gospodarstw domowych, chcących produkować energię elektryczną za pomocą fotowoltaiki. Według rozporządzenia dotacje takich inwestycji miałyby wynosić 5000 USD (obecnie dofinansowanie wynosi 1000 USD). Wcześniej wprowadzono m.in. ulgi podatkowe dla mieszkańców o niskich i średnich dochodach inwestujących w agrowoltaikę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

konferencja e-magazyny.pl

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE