Skeleton i ZPUE ogłaszają współpracę dotyczącą rozwiązań magazynowania energii

Wczoraj, 12 maja 2022 r. firmy Skeleton Technologies i ZPUE S.A. ogłosiły współpracę w sprawie dostarczania rozwiązań magazynowania energii na polski rynek. Zawarte porozumienie otwiera nowe możliwości rozwoju dla obu firm i pozwoli lepiej zaspokajać potrzeby polskiego rynku.

Na drodze rozwoju ZPUE zawsze wybieraliśmy partnerów, oferujących najnowocześniejsze i innowacyjne rozwiązania. To pozwala nam rozwijać nasze produkty, poprawiać ich wydajność i niezawodność. Szczerze wierzę, że nowoczesna energetyka musi obejmować odpowiednio dostosowaną infrastrukturę magazynowania energii. Współpraca ze Skeleton Technologies pozwoli naszej firmie lepiej odpowiadać na potrzeby rynku.

Michał Wypychewicz, Prezes Zarządu ZPUE S.A.

Zakres współpracy Skeleton Technologies i ZPUE

Współpraca będzie polegała na szerzeniu rozwiązań magazynowania energii na polskim rynku w latach 2023-2025. Na mocy podpisanego porozumienia firma Skeleton będzie dostarczała superkondensatory do kolejowych przytorowych magazynów energii o mocy 200 MW rocznie. Systemy te pozwolą na odzyskiwanie energii podczas hamowania pociągu i dostarczą niezbędną energię podczas jego przyspieszania. W latach 2023-2025 firma Skeleton dostarczy również 160 MW magazynów energii celem poprawy stabilności sieci. Wspomniane możliwości stanowią ponad 30 mln euro wartości handlowej.

Wzajemne korzyści z porozumienia

Obie firmy posiadają potencjał i doświadczenie we wprowadzaniu innowacji na rynek. Jednocześnie ich działalność przyczynia się do wzrostów m.in. na rynku magazynowania energii. Skeleton Technologies jest światowym liderem w produkcji najnowocześniejszych superkondensatorów do magazynów energii w zastosowaniach motoryzacyjnych, transportowych, sieciowych i przemysłowych. Natomiast ZPUE. S.A. to producent urządzeń elektrycznych do dystrybucji energii elektrycznej w Polsce.

Firma Skeleton jest dobrze przygotowana, aby pomóc Polsce w osiągnięciu celów klimatycznych, a polskim firmom w oszczędzaniu energii, ponieważ wydajność naszych produktów w sektorze magazynowania energii jest bezprecedensowa.

Tony Moberg, dyrektor sprzedaży Skeleton Technologies

Wiedza Skeleton w zakresie magazynowania energii i pozycja w zastosowaniach transportowych i sieciowych uzupełnia profil ZPUE jako firmy oferującej kompleksowe usługi w sektorze wytwarzania energii. Dlatego prowadzenie wspólnie projektów przez obie firmy tworzy dodatkowe możliwości wzrostu w nadchodzących latach. 

Partnerstwo z polskim liderem, jakim jest ZPUE, było dla nas oczywistym wyborem, ponieważ obie nasze firmy łączy podobny sposób myślenia o innowacjach i chęć pionowej integracji. Wspólne podjęcie kolejnych kroków wzmocni obie nasze firmy i pozwoli rozwinąć działalność Skeleton na polskim rynku.

Tony Moberg, dyrektor sprzedaży Skeleton Technologies

Perspektywa dłuższej współpracy

Przedstawiciele obu firm widzą nowe możliwości rozwoju i przewidują liczne synergie w związku z nawiązaniem współpracy. Niewątpliwie połączenie wiedzy i doświadczenia obu organizacji przyniesie wiele wzajemnych korzyści i przyczyni się do skutecznej pracy we wdrażaniu na rynek wartościowych rozwiązań w zakresie magazynowania energii.

Prezes Zarządu ZPUE S.A. Michał Wypychewicz i Dyrektor Sprzedaży Skeleton Technologies Tony Moberg
Prezes Zarządu ZPUE S.A. Michał Wypychewicz i Dyrektor Sprzedaży Skeleton Technologies Tony Moberg

Współpraca na pewno nie zakończy się na jednym projekcie w Polsce. Obie firmy aktywnie działają w różnych krajach. Obecnie Skeleton i ZPUE szukają możliwości współpracy przy projektach w Europie Północnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

konferencja e-magazyny.pl

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE