Płonie australijski magazyn energii Tesla Megapack

Zapalił się ważący 13-ton akumulator Tesla Megapack, który jest częścią ogromnego projektu magazynowania energii w australijskiej Wiktorii. Dokładna przyczyna pożaru jest nieznana, ale wiemy, że pojawił się on przy testowaniu systemu przez Neoen.  

Megapack Tesli jest systemem akumulatorowym do projektów magazynowania energii na dużą skalę. Produkty Tesli do magazynowania energii są szczególnie popularne w Australii, gdzie sieć elektryczna bardzo potrzebuje stabilizacji.

Neoen miał kontrakt na wdrożenie gigantycznego systemu baterii 300 MW/450 MWh z użyciem Tesla Megapack w Wiktorii. Instalacja nowych akumulatorów właśnie się zakończyła, a system przechodził testy, gdy jeden z akumulatorów zapalił się.

W jednym Tesla Megapack mieści się do 3 MWh ogniw baterii, a kiedy dochodzi wybuchu ognia można spodziewać się silnego pożaru. 

Ponad 150 osób z Fire Rescue Victoria i Country Fire Authority zareagowało na pożar i oczekuje się, że baterie będą płonąć przez całą noc: od 8 do 24 godzin aż same się wygaszą. Zastępca komendanta straży pożarnej CFA Ian Beswicke powiedział, że próba ich ochłodzenia wydłużyłaby proces.

Fire Rescue Victoria poinformowało, że ekipy ze sprzętem oddechowym pracowały nad powstrzymaniem rozprzestrzeniania się ognia na sąsiednie akumulatory, co udało się osiągnąć.

Straż pożarna prowadziła monitoring atmosfery, i stwierdzono, że nie ma zagrożenia dla społeczności.

Obiekt został odłączony od sieci i nie powinien mieć żadnego wpływu na dostawy energii elektrycznej.

Zarówno Tesla, jak i Neoen współpracują z lokalnymi władzami. 

Źródła:

https://www.reuters.com/world/asia-pacific/fire-breaks-out-tesla-australia-mega-battery-during-testing-2021-07-30/

https://electrek.co/2021/07/30/tesla-megapack-caught-fire-giant-battery-project-australia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE