Pierwszy w Indiach wspólnotowy magazyn energii podłączony do sieci

Tata Power-DDL uruchomiła w Delhi pierwszy w Indiach wspólnotowy system magazynowania energii podłączony do sieci. System ma wspierać transformatory dystrybucyjne w zarządzaniu a skorzystają na tym konsumenci i dystrybutorzy. Projekt toruje w Indiach drogę do szerszego stosowania tego typu technologii w skali sieci.

Czyja to inicjatywa?

W ramach współpracy firm Tata Power Delhi Distribution Limited i Nexcharge uruchomiono w Indiach pierwszy wspólnotowy system magazynowania energii podłączony do sieci (CESS). Nexcharge jest spółką joint venture pomiędzy Exide Industries, największym indyjskim producentem akumulatorów kwasowo-ołowiowych, a Leclanché, jednym z wiodących producentów akumulatorów litowo-jonowych (Li-on) z siedzibą w Szwajcarii.

Mówiąc o inicjatywie stworzenia wspólnotowego systemu magazynowania energii, Stefan Louis, który jest dyrektorem generalnym i dyrektorem ds. Technologii w Nexcharge, powiedział:

„Akumulatorowe magazynowanie energii zapewnia sprawność umożliwiającą lepszą integrację okresowo dostępnych zasobów energii słonecznej i wiatrowej z siecią elektryczną Indii. Oraz zapewnienie odpowiedniej jakości mocy dla konsumentów. Taki wspólnotowy system magazynowania energii zapewni konsumentom lepsze poziomy stabilności, niezawodności, jakości i kontroli. Z usługi tej skorzystają zarówno klienci, jak i dystrybutorzy. Cieszymy się, że możemy współpracować z Tata Power-DDL przy tworzeniu nowego systemu podłączonego do sieci o mocy 0,52 MWh, który utoruje nową drogę do szerszego zastosowania technologii magazynowania energii w skali sieciowej w Indiach. To kolejny krok w kierunku ułatwienia dostępu do inteligentnych źródeł energii”.

Korzyści ze wspólnotowego magazynu energii

Instalacja znajduje się w Rani Bagh, dzielnicy mieszkalnej położonej w północno-zachodniej części Delhi. Rani Bagh charakteryzuje się gęstą populacją. Przestrzeń wokół jest tam bardzo ograniczona, co uniemożliwia umieszczenie dodatkowych transformatorów. Ten problem jest ważny, gdyż obciążenie sieci rośnie. Dlatego wspólnotowy system magazynowania energii ma temu zaradzić pokonując największe trudności.

Opisywane rozwiązanie przynosi korzyści zarówno klientom, jak i przedsiębiorstwom, co udowodniono. Pomaga on zapewnić ciągłą i niezawodną moc kluczowym konsumentom w sytuacjach nagłych i niespodziewanych. Posiada moc 150 kW / 528 kWh. W przypadku awarii taki system jest w stanie zapewnić konsumentom świadczącym usługi krytyczne, takim jak szpitale, kompleksy handlowe itp., rezerwę mocy na około 4 godziny. Oprócz podstawowych odbiorców system ten obsługuje wielu konsumentów zamieszkujących ten obszar.

Nowa inicjatywa wsparciem dla zakładu energetycznego

System wspólnotowego magazynowania energii ma za zadanie wspierać zakład energetyczny. Wsparcie obejmuje zarządzanie obciążeniem szczytowym, regulacją napięcia i częstotliwości, poprawą współczynnika mocy, a także mechanizmem rozliczania odchyleń na poziomie stacji. Wspólnotowy system magazynowania energii odgrywa ważną rolę w wydłużeniu żywotności składników majątku oraz chroni przed przerwami w dostawie energii z powodu przeciążenia. Jego stosowanie może również wpłynąć na odroczenie niektórych nakładów inwestycyjnych związanych z siecią. Jest to możliwe, ponieważ akumulatory umieszczone w tej instalacji są ładowane poza godzinami szczytu. Z kolei ich rozładowywanie następuje w momencie największego zapotrzebowania na energię.

Źródła:

https://www.energy-storage.news/news/indias-first-grid-connected-community-energy-storage-system-inaugurated-in

https://energy.economictimes.indiatimes.com/news/power/nexcharge-tata-power-inaugurate-indias-1st-grid-connected-community-energy-storage-system/81761671

https://www.pv-magazine-india.com/2021/04/01/india-gets-first-community-energy-storage-connected-to-grid/

https://www.leclanche.com/nexcharge-is-all-set-to-light-up-delhi-with-indias-first-grid-connected-li-ion-battery-based-community-energy-storage-system-cess/

https://www.smart-energy.com/industry-sectors/storage/first-community-energy-storage-grid-connected-in-india/

https://www.prnewswire.com/in/news-releases/nexcharge-all-set-to-light-up-delhi-with-india-s-first-grid-connected-li-ion-battery-based-community-energy-storage-system-cess–851029455.html

https://www.india.com/business/tata-power-nexcharge-unveil-indias-1st-grid-connected-li-ion-battery-based-community-energy-storage-system-in-delhi-4547329/

https://www.saurenergy.com/solar-energy-news/tata-power-ddl-indias-first-community-energy-storage-system

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

konferencja e-magazyny.pl

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE