Oprogramowanie do magazynowania energii – 26 mln USD finansowania

Niemiecki start-up Twaice Technologies otrzymał 26 mln USD dofinansowania na rozwój  na rynku pojazdów elektrycznych i magazynowania energii. Firma specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania do akumulatorów. Jej misją jest wspieranie wykorzystania bezemisyjnej i zielonej energii.

Twaice Technologies jest niemiecką firmą, mającą swoje korzenie w Monachium. Start-up powstał w 2018 roku z inicjatywy dr Stephana Rohra i dr Michaela Baumanna. Jego misją jest tworzenie technologii pomocnych w wykorzystaniu bezemisyjnej i zielonej energii. Twaice Technologies wspiera przedsiębiorstwa z różnych branż dzięki oprogramowaniu. Ostatnio jednak bardziej koncentruje się na rynku pojazdów elektrycznych i magazynowania energii.

Rozwiązanie firmy Twaice pozwala na optymalizację rozwoju i wykorzystania magazynów energii i pojazdów z akumulatorami. Możliwe jest to dzięki monitorowaniu i predykcji pracy baterii przy pomocy tzw. „cyfrowego bliźniaka”, o którym mogliście przeczytać w jednym z wcześniejszych artykułów. Rozwiązanie to obniża koszty elektromobilności i umożliwia bardziej efektywne zarządzanie.

Pomimo krótkiego stażu na rynku, do klientów firmy Twaice Technologies należy już m.in. Audi, Daimler i europejskie przedsiębiorstwa energetyczne. Dodatkowo firma niedawno uzyskała 26 mln USD dofinansowania na rozwój swojej technologii.

Źródła dofinansowania

Portal energy-storage.news poinformował, że osiągnięte 26 mln USD dofinansowania to wynik drugiej rundy finansowania serii B. Inwestycja odbyła się dzięki firmie Energize Ventures z siedzibą w Chicago, która dąży do przyspieszania innowacji cyfrowych w energetyce i w obszarze zrównoważonego rozwoju. Oprócz tego do rundy dołączyła grupa firm venture capital, które już zainwestowały w Twaice Technologies. Wśród nich jest firma doradcza venture capital o nazwie Creandum. Wspiera ona takie firmy jak Bolt i Spotify, Cherry Ventures, Speedinvest i UVC Partners. To dofinansowanie zwiększa dotychczasową zebraną przez firmę kwotę do 45 mln USD.

Nasza inwestycja w Twaice jest kulminacją idealnych warunków rynkowych, technologii i zespołu. Spodziewamy się rosnącego popytu na platformę analizy baterii.

Tyler Lancaster, dyrektor Energize Ventures

Ameryka Północna i rozwój firmy

Dofinansowanie zwiększyło możliwości firmy Twaice, która planuje aktywnie działać na arenie międzynarodowej, doskonaląc ofertę dla rynku pojazdów elektrycznych i magazynów energii. Znaczenie oprogramowania w przemyśle energetycznym zostało dostrzeżone przez większość firm związanych z akumulatorami. Fakt ten sprzyja rozwojowi firmy.

Dzięki gwałtownemu przyspieszeniu elektryfikacji na całym świecie jesteśmy gotowi rozwijać się na kluczowych rynkach. Ameryka Północna to kolejny logiczny krok, aby stać się prawdziwym globalnym graczem. Energize jest idealnym partnerem ze swoim imponującym portfolio firm energetycznych i mobilnych oraz silną pozycją w Stanach Zjednoczonych.

Stephan Rohr

Rola oprogramowania do magazynowania energii rośnie

Inwestorzy oraz producenci akumulatorów i magazynów energii zauważyli, że zarządzanie ich produktami przy użyciu specjalistycznego oprogramowania może istotnie wpłynąć na wyniki finansowe firm. Oprócz tego może znacznie przyspieszyć dekarbonizację systemu energetycznego. Narzędzia cyfrowe są coraz chętniej wdrażane w różnych branżach. Na rynku pojazdów elektrycznych i magazynowania energii jest podobnie. Rola oprogramowania w tych branżach rośnie. Dlatego powstają też nowe ciekawe rozwiązania w tym obszarze.

Po latach ścisłego monitorowania ekosystemu magazynowania energii zdajemy sobie sprawę, że oprogramowanie będzie miało kluczowe znaczenie dla pomocy branży akumulatorów w osiągnięciu skalowalności – niezależnie od tego, czy są to akumulatory zasilające pojazdy elektryczne, czy sieć.

Tyler Lancaster

Źródła:

https://www.energy-storage.news/news/battery-software-startup-twaice-gets-us26m-funding-aiming-at-ev-and-energy

https://twaice.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE