NatPower przekazuje 10 miliardów funtów brytyjskiemu sektorowi zielonej energii

Spółka NatPower UK ogłosiła, że przeznaczy kwotę 10 miliardów funtów (12,9 miliarda dolarów) na rozwój brytyjskiego systemu magazynowania energii.

NatPower UK wyciąga rękę do branży zielonej energii

Brytyjski startup, będący częścią większej europejskiej grupy energetycznej NatPower Group z siedzibą w Luksemburgu, poinformował w ubiegłym tygodniu, że niezwłocznie rozpoczyna działania, mające na celu rozwój sektora magazynowania energii w Wielkiej Brytanii.

Wdrażanie rozpocznie się  od trzech „GigaParków”, które mają otrzymać koncesje jeszcze w 2024 roku. Kolejne 10 ma pojawić się w przyszłym roku. Oprócz tej największej w historii inwestycji, NatPower UK planuje przeznaczenie ponad 600 milionów funtów (770,6 miliona dolarów) na rozwój podstacji, które pomogą zniwelować wąskie gardła sieci, stanowiące kluczową przeszkodę w przejściu kraju na zieloną energię.

Stefano Sommadossi, dyrektor naczelny NatPower UK komentuje to w ten sposób: „Inwestując w podstacje i skupiając się najpierw na magazynowaniu energii, umożliwimy przejście do kolejnej fazy transformacji energetycznej i obniżymy koszty energii dla konsumentów”.

Inwestycja przyczyni się do szybszej dekarbonizacji brytyjskiej gospodarki

Firma podała w swoim komunikacie, że ​​do 2040 roku powstanie infrastruktura magazynów energii o skali ponad 60 gigawatogodzin, co będzie stanowić 15–20% potrzeb Wielkiej Brytanii.

Inwestycje dotyczące przechowania wyprodukowanej z OZE energii są postrzegane jako kluczowy element układanki, mającej na celu dekarbonizację brytyjskiej gospodarki. Pierwsze dwa projekty mają być zlokalizowane na północy Anglii, z kolei trzeci na zachodzie kraju. Póki co nie ma informacji o dokładnych adresach.

Infrastruktura ma powstać na gruntach przemysłowych, a także w drodze umów dzierżawy z rolnikami. NatPower UK w przyszłych latach planuje także zaangażować się w rozwój wielkoskalowej infrastruktury energii słonecznej i wiatrowej. Szczegóły tych zamierzeń zostaną ogłoszone szczegółowo jeszcze w tym roku. 

Źródło: smart-energy.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE