Magazyny energii słonecznej wdrażane w Szwecji

Firmy Svea Solar i Azelio podpisały ustalenia w celu przyspieszenia instalacji projektów solarnych i magazynowania energii na terenie Szwecji i innych krajów Europy. W prowadzonych projektach wykorzystają technologie długoterminowego magazynowania energii.

Odnawialne źródła energii rozwijają się szybko a w centrum tych nowych technologii wytwarzania energii elektrycznej znajduje się energia słoneczna. Godnymi uwagi projektami związanymi z energią słoneczną w Szwecji zajmuje się m.in. firma Svea Solar.

Firma Svea Solar to szwedzki instalator fotowoltaiki, który zawarł umowę z korporacją Azelio posiadającą wieloletnie know-how dotyczące magazynowania energii. Owocem nawiązanej współpracy będą instalacje projektów słonecznych i magazynowania energii na terenie Europy. Przede wszystkim firmy zrealizują razem minimum osiemnaście projektów. Z czego trzy projekty powstaną w 2021 roku, pięć projektów w 2022 roku a 10 projektów w 2023 roku. Przewiduje się łączną wartość zainstalowanej mocy w ramach tych projektów na poziomie 8 MW.

Magazynowanie energii odnawialnej less waste

Aby lepiej zrozumieć przewagi nowego rozwiązania w zakresie magazynowania energii warto poznać temat lepiej. W tym celu zachęcamy do lektury artykułów o magazynach energii i o najbardziej obiecujących technologiach magazynowania energii.

Rozwiązanie opracowane przez korporację Azelio pozwala na magazynowanie energii odnawialnej w aluminium pochodzącym z recyklingu. Zatem realizowane jest w duchu less waste. Przechowywaną w ten sposób energię wysyła się na żądanie w postaci energii elektrycznej i cieplnej, gdy powstaje na nią zapotrzebowanie. Oczywiście, dzieje się to głównie w godzinach nocnych lub w ciągu dnia, jeśli energia wytwarzana na bieżąco w danej chwili jest niewystarczająca.

Ocena pomysłu

Przedstawiciele obu firm są dumni z rozpoczętej współpracy. Twierdzą oni, że ich pomysły wzajemnie świetnie się uzupełniają. W związku z tym dają one możliwość korzystania z energii odnawialnej o każdej porze dnia i nocy. Warto zauważyć, że jest to istotny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju. Co więcej, projekt daje możliwość mądrego wykorzystania innowacji ulepszających życie europejskich firm i osób indywidualnych.

Dla potwierdzenia na koniec zacytujmy kluczowe wypowiedzi:

  • Jonas Eklind, CEO Azelio:

„Jestem dumny z rozpoczęcia tej współpracy i cieszę się, że Svea Solar chce zająć się segmentem magazynowania energii razem z Azelio. Nasze rozwiązania doskonale się uzupełniają, wydłużając wykorzystanie energii odnawialnej o każdej porze dnia.”

(ang. “I am proud to initiate this collaboration and glad that Svea Solar wants to address the energy storage segment together with Azelio. Our solutions complement each other perfectly, extending the use of renewable energy for all hours of the day.”)

  • Erik Martinson, dyrektor generalny SVEA Solar:

„Svea Solar jest liderem przejścia na odnawialną energię słoneczną w krajach skandynawskich. Razem z Azelio z dumą będziemy oferować doskonałe rozwiązanie do magazynowania długoterminowego. To kolejny wielki krok w kierunku zrównoważonego życia dzięki innowacjom dla klientów w całej Europie”.

(ang. “Svea Solar is leading the power shift towards renewable solar energy in the Nordics. Together with Azelio we will proudly offer a superior long-duration storage solution. This is yet another great step towards sustainable living through innovation for customers across Europe.”)

Źródła:

https://irena.org/-/media/Files/IRENA/Agency/Publication/2020/Jan/IRENA_Sweden_Innovative_power_2020.pdf

https://www.newsbreak.com/news/2152158201434/deal-signed-to-accelerate-solarstorage-deployment-in-sweden

https://www.powerengineeringint.com/renewables/deal-signed-to-accelerate-solar-storage-deployment-in-sweden/

http://ogpnetwork.com/deal-signed-to-accelerate-solarstorage-deployment-in-sweden/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE