LG zwiększa produkcję baterii w USA

LG Energy Solution zainwestuje 4,5 mld USD w zwiększenie produkcji baterii w USA. Wyprodukowane baterie zasilą nowoczesne pojazdy elektryczne oraz systemy magazynowania energii.

Nowa inwestycja LG w amerykański rynek baterii

Firma LG Energy Solution, spółka zależna LG Chem, ogłosiła plany zainwestowania środków w wysokości ponad 4,5 mld USD do końca 2025 roku. Celem inwestycji firmy jest rozszerzenie produkcji baterii w Stanach Zjednoczonych. Plan ten spółka chce zrealizować w ciągu najbliższych czterech lat. Ta nowa inwestycja zapewni 10 tysięcy nowych miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych. W efekcie powstanie 70 GWh dodatkowej mocy baterii. Wyprodukowane w zakładzie baterie trafią do pojazdów elektrycznych i niektórych dostawców systemów magazynowania energii.

Oprócz tego firma rozpoczęła rozmowy z General Motors na temat budowy drugiego zakładu produkującego ogniwa typu joint venture w Stanach Zjednoczonych. Nowa fabryka jeszcze bardziej zwiększy moce produkcyjne. Przewiduje się, że nowa fabryka będzie miała zdolność produkcyjną podobną do pierwszej fabryki obu firm w Ohio. Jej głównym celem ma być produkcja ogniw do użytku w pojazdach elektrycznych i systemach magazynowania energii. Produkcja ta wymaga użycia zaawansowanej technologii.

Nowy zakład LG Energy Solution wyprodukuje akumulatory woreczkowe i akumulatory z cylindrycznymi ogniwami, na które obecnie szybko rośnie popyt. LG Energy Solution dysponuje bogatym doświadczeniem, wiedzą i technologią umożliwiającą masową produkcję tych akumulatorów.

Wcześniejsze inwestycje LG w baterie w USA

Firma LG Energy Solution założyła swój pierwszy ośrodek badawczy w Stanach Zjednoczonych w 2000 roku. Pierwsza fabryka powstała w 2012 roku w Michigan. Następnie firma zainwestowała 600 mln USD. Celem tej inwestycji było zapewnienie mocy produkcyjnej na poziomie 5 GWh w pierwszej fabryce.

W 2019 roku firma LG Energy Solution zawarła spółkę joint venture z General Motors w celu zbudowania baterii o wartości 2,3 mld USD. Nowoczesna fabryka powstaje w Ohio. Jej założeniu przyświeca cel uzyskania rocznej zdolności produkcyjnej o wielkości 35 GWh. Ukończenie budowy nastąpi prawdopodobnie w 2022 roku.  Obecnie firma LG Energy Solution zarządza projektem Green Field. Realizacja projektu rozpoczęła się w ciągu ostatniego roku. Po zakończeniu projekt zapewni firmie łączną zdolność produkcyjną ponad 110 GWh w Stanach Zjednoczonych.

Wpływ inwestycji na rynek pracy i OZE

Z powodu prowadzonych inwestycji LG Energy Solution zatrudni bezpośrednio do 4000 nowych pracowników. Oprócz tego powstanie do 1400 nowych miejsc pracy powstanie w Michigan i 1100 nowych miejsc pracy w zakładzie w Ohio. Łącznie jest to ok. 6500 nowych miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych. Do tego dojdą jeszcze nowe miejsca pracy u podwykonawców.

Wszystkie nowe zakłady LG Energy Solution w Stanach Zjednoczonych zgodnie z założeniem mają działać w 100% z wykorzystaniem energii odnawialnej. Ponadto warto zaznaczyć, że w drugiej połowie ubiegłego roku istniejąca fabryka akumulatorów w Michigan również zaczęła działać całkowicie w oparciu o energię odnawialną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE