Ontario Pumped Storage: 1000-megawatowa elektrownia szczytowo-pompowa w Kanadzie

TC Energy, północnoamerykańska firma zajmująca się infrastrukturą energetyczną, osiągnęła porozumienie z kanadyjskim Departamentem Obrony Narodowej w sprawie budowy elektrowni szczytowo-pompowej – Ontario Pumped Storage. W myśl ustaleń ogromny magazyn energii ma powstać na terenie placówki wojskowej znajdującej się w prowincji Ontario.

Ontario Pumped Storage Project

System nazwany Ontario Pumped Storage Project ma mieć moc 1000 MW. Zysk z jego wykorzystania jest szacowany na 12,1 mld dolarów kanadyjskich (37 mld złotych) rocznie. Roczne oszczędności konsumentów energii mają łącznie osiągnąć ok. 250 mln CA$. Wcielony w życie projekt ma zoptymalizować zużycie energii w regionie i obniżyć emisję gazów cieplarnianych.

Ponieważ elektrownia szczytowo-pompowa ma powstać na terenie wojskowego centrum szkoleniowego w Meaford, projekt musi najpierw spełnić szereg warunków. Przede wszystkim zostanie sprawdzone, czy budowa elektrowni nie będzie miała wpływu na działania militarne i szkolenia. Następnym krokiem będzie zbadanie efektów jej działania na poziomie prowincji i całego kraju.

Pozytywny wpływ na ekonomię

Decyzja rządu federalnego spotkała się z aprobatą kanadyjskich związków zawodowych. W ciągu najbliższych ośmiu lat inwestycja ma stworzyć 3000 miejsc pracy, dając możliwość stabilnego zatrudnienia. Jest to szczególnie ważne w obecnej sytuacji, kiedy pandemia Covid-19 stała się przyczyną recesji gospodarczej.

Pozostałe korzyści z elektrowni szczytowo-pompowej

Magazynowanie energii za pomocą wody pompowanej do wyżej położonych miejsc ma szereg zalet. Jest to technologia niskoemisyjna, do tego charakteryzująca się niskimi kosztami operacyjnymi, przystosowana do magazynowania energii przez wiele godzin. Głównym problemem w budowaniu elektrowni szczytowo-pompowych jest znalezienie odpowiedniego terenu. Koszt ich budowy również jest wysoki. Jednak obecnie, jak wiele innych form magazynowania energii, zyskują one na popularności jako jeden ze sposobów na optymalizację wykorzystania wytwarzanej w systemie elektroenergetycznym energii.

Źródło:

https://www.energy-storage.news/news/1000mw-ontario-pumped-hydro-storage-plant-could-be-built-on-federal-land

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

konferencja e-magazyny.pl

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE