Jeden z największych festiwali muzycznych na świecie z magazynami energii

Technologia magazynowania energii zadebiutowała na tegorocznym festiwalu Glastonbury, jednym z największych na świecie festiwali muzyki i sztuki. Magazyny energii wspierały zasilanie między innymi kultowej sceny Arcadia.

Zielona energia na festiwalu

Organizatorzy Glastonbury, pięciodniowej imprezy gromadzącej 210 000 uczestników, deklarują korzystanie wyłącznie z czystej energii. Jednym z kluczowych elementów jest turbina wiatrowa Gusty Spinfield (Octopus Energy). Znaczną część energii dostarczały generatory zasilane biopaliwami HVO, a większość z nich było zintegrowanych z magazynami energii.

Do zasilenia sceny Arcadia, firma MSP (Multi Source Power) Technologies dostarczyła system magazynowania energii (BESS) o mocy 1 MW i pojemności 3 MWh. Podczas trzech dni występów, system ten zapewniał stabilne zasilanie dla setów DJ-skich takich artystów jak Fatboy Slim, Hot Chip i Eric Prydz.

„Dyrektor generalny Ecotricity, Dale Vince, zlecił nam zbudowanie BESS specjalnie na potrzeby festiwalowe. To rozwiązanie sprawdziło się znacznie lepiej niż tradycyjne generatory, a redukcja emisji dwutlenku węgla była ogromna. Najważniejszą zaletą była jednak cicha praca urządzeń” – powiedział Simon Patterson, dyrektor generalny MSP.

Allye i przenośne magazyny energii

Startup Allye we współpracy z Jaguar Land Rover (JLR) dostarczył przenośne jednostki BESS, które ładowały Range Rovery Defender, stosowane jako pojazdy operacyjne na terenie festiwalu. Urządzenia Allye wykorzystują zużyte akumulatory EV i mają pojemność 270 kWh na jednostkę. Jonathan Carrier, współzałożyciel i dyrektor generalny Allye, wyraził dumę z wdrożenia tej technologii w Glastonbury, podkreślając jego wszechstronność i potencjał.

Magazyn energii zespołu Coldplay

Coldplay, jedna z gwiazd Glastonbury, podczas tras koncertowych korzysta z własnego magazynu energii o pojemności 1,5 MWh. Magazyn stworzony we współpracy z BMW pozwala na zasilanie koncertów niemal w całości czystą, odnawialną energią.

Magazyny energii na festiwalach stają się coraz bardziej popularne. W tym roku Glastonbury pokazało, że możliwe jest zasilanie dużych wydarzeń niemal w całości z odnawialnych źródeł energii. Firma MSP Technologies planuje dalsze działania w tym zakresie (między innymi na Womad i Massive Attack).

Źródło: energy-storage.news

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE