Jaki magazyn energii dla firmy?

Rosnące ceny energii motywują niektórych przedsiębiorców do inwestycji w magazyn energii dla firmy. Instalacja fotowoltaiki i magazynu energii elektrycznej to ostatnio coraz chętniej stosowane sposoby na zmniejszenie kosztów stałych firmy. Te nowoczesne urządzenia pozwalają zmniejszyć koszty ponoszone za energię, co jest szczególnie istotne w obliczu kryzysu i rosnących cen.

Czym różni się firmowy magazyn energii od domowego?

Przede wszystkim taki magazyn energii jest większy, a więc też bardziej pojemny. Wynika to z tego, że takie urządzenia muszą pracować na większą skalę. Muszą one bowiem być w stanie zasilać urządzenia firmowe, które wymagają większej ilości energii niż te, z których korzystamy w domu. Ponadto w firmie przeważnie mamy więcej urządzeń, co powoduje większe zapotrzebowanie na energię.

Magazyn energii dla firmy – najważniejsze korzyści

Jako jedną z głównych zalet przedsiębiorcy wymieniają, że po zakupie magazynu energii mogą całą wyprodukowaną energię w ramach firmowego systemu fotowoltaicznego wykorzystać w ramach własnego biznesu. Magazyny energii przechowują energię do późniejszego jej wykorzystania, co zabezpiecza firmę na wypadek przerwy w dostawie energii z sieci. Urządzenie ma też wpływ na regulację napięcia poprzez zarządzanie mocą bierną. Jednocześnie zapewnia pokrycie zapotrzebowania na energię w chwilach szczytowych taryf.

To wszystko ma też oczywiście przełożenie na koszty, co widać wyraźnie na rachunkach za prąd. Oszczędności są więc znaczące, jeśli magazyn energii został prawidłowo dobrany. Jednak warto wspomnieć, że argumenty finansowe nie zawsze mają największy wpływ na decyzje zakupowe przedsiębiorców. Kupujący bardziej cenią sobie zwiększenie niezależności od dostawcy energii, możliwość zwiększenia zużycia energii z fotowoltaiki oraz osobiste przekonania co do słuszności przejścia na zieloną energię. – Bo za OZE i magazynami energii dodatkowo przemawia jakość energii oraz argumenty związane z ochroną klimatu.

Wybór magazynu energii dla firmy

Właściciel firmy czy też inwestor lub po prostu osoba decyzyjna w przedsiębiorstwie musi sama ocenić czy magazyn energii się opłaca w przypadku działalności za którą odpowiada. Choć nie jest to łatwa sprawa, to etapu analizy nie może zabraknąć. To, który magazyn energii jest najbardziej odpowiedni dla danej działalności zależy bowiem od różnych zmiennych.

W związku z tym nie mamy przygotowanej jednej rekomendacji pasującej do każdego profilu i rozmiaru działalności. Każdorazowo właściciel przedsiębiorstwa powinien dokładnie przeanalizować potrzeby własnego biznesu. Następnie zestawić swoje wymagania z możliwościami jakie aktualnie są dostępne na rynku oraz z cenami urządzeń przechowujących energię. Polecamy kontakt na przykład z firmą e-zpue.pl. Jej doradcy techniczni pomogą wybrać najbardziej optymalne z punktu widzenia potrzeb danej działalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE