Jak wzrośnie rynek rozproszonych systemów magazynowania energii w najbliższych latach?

Według Research Nester globalny rynek rozproszonych systemów magazynowania energii w latach 2023-2035 osiągnie średni wskaźnik rocznego wzrostu na poziomie 9%. Według badań rynek osiągnie przychody w wysokości 15 miliardów USD do końca 2035 roku. W porównaniu z przychodami w wysokości około 5 miliardów USD w roku 2022.

Wzrost rynku DESS jest napędzany przede wszystkim przez rosnące znaczenie magazynowania energii w energetyce słonecznej oraz wiatrowej. Technologie DESS będą się rozwijać równolegle z notującym rekordy rynkiem OZE.

Wzrost użycia energii i uelastycznienie sieci

Według Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) zapotrzebowanie na energię elektryczną na całym świecie osiągnęło w 1000 TWh w 2021 roku. Rosnące obawy o środowisko naturalne oraz bezpieczeństwo energetyczne, stały się bodźcem do rozwoju OZE.

Ze względu na niestabilność odnawialnych źródeł energii, konieczne jest wsparcie systemu energetycznego właśnie przez magazyny energii. Powszechne zastosowanie rozproszonych systemów magazynowania energii objęło funkcje równoważenia obciążenia i dostosowania podaży energii z OZE do szczytowego zapotrzebowania.

Podział na regiony i segmenty

Szacuje się, że to azjatycki rynek rozproszonych systemów magazynowania energii osiągnie największy przychód do końca 2035 roku. Rynek w tym regionie ma znacząco wzrosnąć ze względu na zapotrzebowanie energetyczne w dynamicznie rozwijającym się przemyśle. Prym w tym obszarze wiodą Chiny, które są największym konsumentem energii elektrycznej na świecie (7,8 TWh w 2021 roku).

Rynek rozproszonych systemów magazynowania energii w Europie osiągnie najwyższy średnioroczny wskaźnik wzrostu (CAGR) w prognozowanym okresie. Wzrost ten jest wynikiem rosnącej roli OZE oraz polityki prowadzącej do dekarbonizacji gospodarek.

Jeżeli chodzi o zastosowanie DESS, to największe przychody ma przynieść sektor transportu energii. Rosnące zużycie energii na całym świecie to czynnik, który będzie rozwijał segment transportu energii na dalekie odległości. Według raportu, w 2019 roku Ameryka Północna importowała około 76 290 GWh energii elektrycznej, dla Europe wartość ta wynosi 459 950 GWh, a dla Azji 77 860 GWh.

Czym jest DESS?

Magazyny energii DESS to systemy przechowywania energii elektrycznej, które są rozproszone. Zwykle są stosowane w bliższym sąsiedztwie źródeł energii lub miejsc zużycia. Głównym celem rozproszonych magazynów energii jest poprawa efektywności i niezawodności dostaw energii elektrycznej oraz wsparcie rozwoju odnawialnych źródeł energii (OZE) i sieci energetycznych.

Magazyny energii DESS mogą przyjmować różne formy i technologie. Mowa między innymi o elektrolizerach wodoru, superkondensatorach lub klasycznych bateriach wykorzystujących procesy chemiczne.

Źródło: finance.yahoo.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

konferencja e-magazyny.pl

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE