Hawaiian Electric zapłaci klientom za dodanie magazynu energii do instalacji solarnej

Hawaiian Electric, główny dostawca energii na Hawajach, zmierza do osiągnięcia 100 % czystej energii w stanie do roku 2045. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu ma być zachęcanie klientów do instalowania akumulatorów przy domowych instalacjach solarnych. W ramach programu „Battery Bonus” jego uczestnikom będą wypłacane jednorazowe zachęty finansowe.

50 MW mocy z przydomowych magazynów

Firma planuje powstanie na wyspie Oahu magazynów energii o łącznej mocy 50 MW. Wysokość wypłacanych zachęt będzie zależała od stopnia rozwoju projektu, kiedy zgłoszenie zostanie zaakceptowane. Dla klientów, których instalacje zyskają magazyn energii przed osiągnięciem przez cały projekt 15 MW, będą one wynosiły 850 $/kW. Dla kolejnych 15 MW wysokość zachęt wyniesie 750 $/kW. W przypadku ostatnich 20 MW mocy wypłacone zostanie 500 $/kW.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 czerwca 2023 roku lub do czasu osiągnięcia celu 50 MW mocy magazynów. Klienci biorący udział w programie są zobowiązani do zużywania lub eksportowania zmagazynowanej energii każdego dnia między godz. 18 a 20, do 31 grudnia 2023. Po upływie tego terminu otrzymają oni możliwość wzięcia udziału w kolejnym programie, trwającym 10 lat. Jego specyfika ma zostać określona przez Komisję ds. użyteczności publicznej.

Zapewnienie ciągłości dostaw energii

Hawajska energetyka zmierza wielkimi krokami ku uniezależnieniu od paliw kopalnych. W takiej sytuacji wyzwaniem jest zapewnienie mieszkańcom stanu energii w wystarczającej ilości. Niezbędne jest nie tylko zwiększenie udziału instalacji energii odnawialnej, ale także jej magazynowanie. W innym wypadku nie byłoby możliwe pełne zaspokojenie zapotrzebowania w każdej chwili, ze względu na charakter instalacji OZE, działających w zależności od warunków zewnętrznych. Według słów Richarda Harrisa z firmy Sunrun zajmującej się panelami słonecznymi oraz magazynowaniem energii, instalowanie baterii przy przydomowych instalacjach OZE ochroni mieszkańców przed przerwami w dostawie prądu, a także pokaże, że energetyka rozproszona może być z powodzeniem stosowana i powinna rozprzestrzenić się na całe Stany Zjednoczone.

Źródło:

https://www.energy-storage.news/news/hawaiian-electric-to-pay-customers-for-adding-battery-storage-to-rooftop-so

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE