Elektrownia PV z magazynem 250 MW, projekt w UK

Public Power Solutions, Hive Energy i Ethical Power Ltd. podpisały porozumienie o budowie w Wielkiej Brytanii systemów o mocy całkowitej 250 MW. W ramach pierwszego wspólnego projektu ma powstać elektrownia PV z akumulatorowym systemem magazynowania energii w hrabstwie Oxfordshire. Ogłoszona moc systemu to 45 MW. 

Współpraca trzech firm

Firma Public Power Solutions (PPS), która jest spółką zależną Swindon Borough Council, zawarła umowę dotyczącą wzajemnej współpracy z firmami Hive Energy i Ethical Power.

PPS z niecierpliwością czeka na współpracę z Hive and Ethical w celu dostarczenia znaczącego szeregu inwestycji w energię słoneczną i magazynowanie. Inwestycje wniosą istotny wkład w plany Wielkiej Brytanii dotyczące dekarbonizacji naszego systemu energetycznego.

Bernie Brannan, dyrektor zarządzający PPS

Głównym celem porozumienia jest wspólne opracowywanie, finansowanie, budowa oraz zarządzanie projektem 250 MW. Na projekt składają się zarówno zasoby energii słonecznej, jak i baterie mające działać na wielką skalę w Wielkiej Brytanii.

Cieszymy się, że nawiązaliśmy długoterminowe strategiczne partnerstwo z PPS w celu realizacji projektów dotyczących energii odnawialnej w Wielkiej Brytanii.

Stuart Whiteford, dyrektor ds. rozwoju projektów Hive

Pierwszy projekt w przygotowaniu

Pierwszym projektem w przygotowaniu jest elektrownia PV z magazynem energii, który zbudowany będzie z akumulatorów. Ogłoszona moc systemu to 45 MW. Instalacja prawdopodobnie powstanie na farmie Burcot Farm zlokalizowanej w południowej części hrabstwa Oxfordshire. Według planów pozwolenie na budowę ma zostać przedłożone na początku 2022 roku.

Elektrownia PV z magazynem energii – realizacja

Nasze partnerstwo ułatwi spójne podejście przez cały okres realizacji naszych projektów i zapewni długoterminowe korzystne relacje ze społecznościami.

Bernie Brannan, dyrektor zarządzający PPS

Firma PPS zajmie się odpowiedzialnym kierowaniem rozwojem przedstawionego projektu. Podejmując wszelkie decyzje będzie ona działać w ścisłym porozumieniu z pozostałymi stronami umowy – firmą Hive Energy i firmą Ethical Power. Te organizacje będą z kolei odpowiedzialne za konstrukcję i długoterminowe zarządzanie projektami. Efektem wzajemnej współpracy w początkowej fazie ma być m.in. optymalizacja lokalizacji i możliwość wykorzystania jak najbardziej innowacyjnych technologii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE